اخبار خارجی

۱۰۰۰ بیت کوین متعلق به دوره ساتوشی انتقال یافت

بامداد روز گذشته تراکنشی در شبکه بیت کوین صورت گرفت که بیت کوین‌های آن در سال ۲۰۱۰ استخراج شده است. در این تراکنش ۱۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۲۷ میلیون دلار را انتقال یافته است.

در این تراکنش، بیت کوین‌هایی که در اوایل راه‌اندازی این شبکه بلاک چین استخراج شده بود، جابه جا شد. این ماینر قدیمی بیت کوین، پاداش بدست آمده از استخراج ۲۰ بلاک در شبکه بیت کوین که در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاده بود را روز گذشته خرج کرد. او همچنین بیت کوین کش مرتبط با آدرس بیت کوین خود را نیز منتقل کرده است. ارزش کل بیت کوین منتقل شده با توجه به قیمت رمز ارز BTC در بازار، معادل ۲۷ میلیون دلار برآور می‌شود. این تراکنش در بلاک شماره ۶۶۳,۲۴۱ بلاکچین بیت کوین به ثبت رسیده است.

انتقال بیت کوین استخراج شده در سال ۲۰۱۰

در سال ۲۰۲۰ میلادی قیمت رمز ارز بیت کوین رشد بسیاری بالایی را به ثبت رسانده است. این رشد شدید قیمتی، بیت کوین‌های استخراج شده در ۱۰ سال پیش را بیدار کرده و صاحب آن را ترغیب کرده تا با توجه به قیمت بالای آن، پاداش استخراج خود را منتقل کند. در دنیای ارزهای دیجیتال به بیت کوین هایی که در روزها و سال‌های اولیه معرفی بیت کوین استخراج شده لقب‌های مثل، کوین های دوران ساتوشی، بیت کوین های خفته یا زامبی کوین داده شده است. طبق برآوردهای درون شبکه حدودا یک میلیون بیت کوین خفته وجود دارد که در یک دهه اخیر هنوز جابه جا نشده‌اند. در ۱۸ دسامبر، موسسه تحقیقاتی Glassnode گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد ۱.۷۸ میلیون بیت کوین ماین شده همچنان در آدرس ماینر ذخیره شده و هرگز جابه جا نشده‌اند. این مقدار معادل ۹.۵ درصد کل بیت کوین‌های در گردش است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ۹۸ درصد از این ۱.۷۸ میلیون بیت کوین، بیش از ۷ سال پیش استخراج شده‌اند. همچنین ۹۴ درصد از این ۱.۷۸ میلیون زامبی بیت کوین بیش از ۱۰ سال پیش استخراج شده‌اند.

روز گذشته سایت bitcoin.com گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد، ماینری که در سال ۲۰۱۰ استخراج بیت کوین را انجام داده، پاداش استخراج ۲۰ بلاک خود را خرج کرده است. در آن سال‌ها پاداش استخراج بلاک در شبکه بیت کوین، ۵۰ رمز ارز BTC بوده است. پس این ماینر در مجموع تعداد ۱۰۰۰ عدد از بیت کوین های خفته خود را خرج کرده است. تصویر زیر تراکنش‌های او را نشان می‌دهد.

انتقال بیت کوین استخراج شده در سال ۲۰۱۰

با توجه به قیمت بیت کوین، ارزش این ۱۰۰۰ بیت کوین معادل ۲۷ میلیون دلار است. این ماینر علاوه بر بیت کوین، بیت کوین کش‌های اختصاص یافته به آدرس خود پس از هاردفورک بیت کوین را نیز منتقل کرده و آن را خرج کرده است. از این رو، تعداد ۱۰۰۰ رمز ارز BCH به ارزش ۳۵۴ هزار دلار نیز منتقل شده است. اما این ماینر BSV اختصاص یافته به آدرس بیت کوین خود را منتقل نکرده و همچنان در کیف پول خود نگه داشته است. این نکته جالبی است. تقریبا اکثر افرادی که در سال ۲۰۲۰، بیت کوین‌های قدیمی خود را منتقل کرده‌اند، بیت کوین اس وی را انتقال نداده‌اند.

شاید یکی از مشهورترین بیت کوین های قدیمی خرج شده در سال ۲۰۲۰ میلادی مربوط به اسفند ماه سال ۹۸ یا مارس سال ۲۰۲۰ است. در آن پنج شنبه سیاه بازار که شاهد ریزش ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین بودیم، یکی دیگر از ماینرهای قدیمی بیت کوین ۱۰۰۰ رمز ارز BTC خود را برای اولین بار منتقل کرده و آن را خرج کرد.

ماینر قدیمی شبکه بیت کوین که در روز گذشته تعداد ۱۰۰۰ ارز دیجیتال btc خود را منتقل کرد، تمام آنها را به این آدرس ارسال کرده است. انتقال بیت کوین های استخراج شده در سال ۲۰۱۰ یا در دوران ساتوشی، حساسیت بازار را به همراه دارد. فعالان بازار ارزهای دیجیتال، به این بیت کوین ها نگاه ویژه‌ای داشته و تراکنش‌های صورت گرفته از این آدرس‌ها را مدام رصد می‌کنند. نظر شما چیست؟ به نظر شما این اقدام ماینر چه پیامی دارد؟

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا