اطلاعیه صرافی

همکاری پنکیک سواپ با Zyfi: معاملات بدون کارمزد به این صرافی اضافه شد

صرافی پنکیک سواپ از همکاری با پلتفرم زای‌فای (Zyfi) که در بستر شبکه zkSync فعالیت می‌کند خبر داد. به دنبال این همکاری، حالا کاربران می‌توانند کارمزد تراکنش‌های خود را به جای صرفا اتریوم، با تعداد زیادی از توکن‌های ERC-20 پرداخت کنند. همچنین امکان انجام معاملات با کارمزد صفر نیز برای کاربران فراهم شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، به دنبال این همکاری، کاربران صرافی پنکیک سواپ می‌توانند بدون پرداخت کارمزد، به معامله برخی از جفت توکن‌های خاص بپردازند. قرار است کارمزد این تراکنش‌ها توسط پنکیک سواپ، شبکه zkSync و سایر پروتکل‌های دیفای تامین مالی شود.

تراکنش‌های بدون کارمزد یا اصطلاحا گس‌لس (Gasless)، اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز را برای کاربران در دسترس‌تر کرده و به پذیرش گسترده‌تر آن منجر می‌شود. شف براونی (Chef Brownie)، مدیر مارکتینگ پنکیک سواپ در این باره می‌گوید:

تراکنش‌های بدون کارمزد مانع بزرگی را برای کاربران جدید دیفای برطرف کرده و فرآیند معاملات را ساده‌تر می‌کنند. علاوه بر این، با فراهم کردن امکان پرداخت کارمزد گس با توکن‌های ERC-20 مختلف، روند انجام تراکنش‌ها را روان‌تر و در دسترس‌تر می‌کنیم و با افزایش رضایت کاربران، به پذیرش گسترده‌تری می‌رسیم.

پیش از این کاربران تازه‌وارد به اکوسیستم دیفای مجبور بودند برای انجام معاملات در شبکه اتریوم، مقداری ارز دیجیتال اتر جهت پرداخت کارمزد خریداری کنند. با این حال، همکاری پنکیک سواپ و زای‌فای اجازه می‌دهد کاربران کارمزد تراکنش خود را با بیش از ۱۰ توکن ERC-20 پرداخت کنند و نیازی به اتر نداشته باشند.

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، پنکیک سواپ در حال حاضر با بیش از ۳۱۱ میلیون دلار حجم معاملات روزانه، ششمین صرافی غیرمتمرکز بزرگ بازار کریپتو محسوب می‌شود.

حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز برتر - منبع: CoinMarketCap
حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز برتر – منبع: CoinMarketCap

یک تجربه معاملاتی ساده می‌تواند پذیرش را تقویت کند

صرافی‌های غیرمتمرکز همچنان در تلاش هستند تا با ارائه قابلیت‌های جدید و رابط کاربری ساده‌تر، کاربران همتایان متمرکز خود را جذب کنند. در همین حال، شف براونی معتقد است رابط کاربری معاملاتی ساده پنکیک سواپ می‌تواند به مرور کاربران بیشتری را به سمت این صرافی غیرمتمرکز بکشاند.

وی در این رابطه می‌گوید:

ساده‌سازی معاملات، به خصوص از طریق قابلیت‌هایی مثل پرداخت کارمزد با توکن‌های مختلف ERC-20، صرافی‌های غیرمتمرکز را جذاب‌تر می‌کند. یک رابط کاربر پسند و تراکنش‌های یکپارچه در کنار مزایای دکس‌ها از جمله کیف پول‌های غیرامانی می‌تواند کاربران صرافی‌های متمرکز را به خود جذب کند.

بر اساس داده‌های پلتفرم دون، حجم معاملات تجمعی صرافی‌های غیرمتمرکز در ۲۴ ساعت گذشته به ۳.۸۶ میلیارد دلار رسیده که پنج برابر کمتر از حجم معاملات ۱۷.۶ میلیارد دلاری صرافی بایننس است.

نمای کلی از شاخص‌های مربوط به صرافی‌های غیرمتمرکز - منبع: Dune
نمای کلی از شاخص‌های مربوط به صرافی‌های غیرمتمرکز – منبع: Dune

به گفته مدیر مارکتینگ پنکیک سواپ، ساده‌سازی رابط کاربری، اولویت اصلی بیشتر پروتکل‌های نوظهور است:

بله، UX و کاربرپسندی هنوز چالش‌هایی هستند که همه در تلاشند بر آنها غلبه کنند. در پنکیک سواپ ما دائما این پلتفرم را بهبود می‌بخشیم و هدفمان این است که تا حد امکان آن را ساده کنیم.

صرافی پنکیک سواپ قصد دارد قابلیت‌های کاربرمحور بیشتری از جمله پرداخت با توکن‌های ERC-20 متنوع‌تر را را با هدف فراهم کردن تجربه معاملاتی روان‌تر برای کاربران ارائه کند.

به دنبال همکاری با زای‌فای، تیم توسعه زد کی سینک اعلام کرد ۵۰۰۰ دلار کارمزد کاربران را تامین مالی خواهد کرد. همچنین معامله‌گرانی که از روش پرداختی زای‌فای برای پرداخت کارمزد خود در پنکیک سواپ استفاده می‌کنند با دریافت امتیاز، شانس خود را برای دریافت ایردراپ Zyfi افزایش خواهند داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا