متوسط صرافی غیرمتمرکزویدیو

آموزش کار با پاراسواپ؛ توکن‌های خود را در شبکه‌های مختلف مبادله کنید + ویدیو

پلتفرم Paraswap یکی از Dex Aggregatorها یا تجمیع‌کنندگان دکس‌های مختلف در دنیای دیفای است. این پلتفرم شبیه به صرافی غیرمتمرکز وان‌اینچ (1Inch) کار می کند؛ یعنی نقدینگی Dexهای مختلف را تامین می‌کند. بدین معنی که زمانی که شما یک سواپ یا مبادله می‌خواهید انجام دهید، پاراسواپ از بین صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف، دکسی را که بهترین قیمت را برای مبادله شما ارائه می‌دهد را انتخاب کرده و از طریق آن سواپ شما را انجام می‌دهد. از حدود یک سال قبل، شایعاتی مبنی بر ایردراپ توکن Paraswap وجود داشت، که البته تا امروز خبری که این شایعه را تایید کند، وجود نداشته است؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که با سواپ کردن در این صرافی، واجد شرایط ایردراپ شوید. در این ویدیو، به آموزش کار با پاراسواپ می‌پردازیم و بخش‌های مختلف آن را توضیح می‌دهیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

آموزش کار با پاراسواپ

آموزش کار با پاراسواپ

در این ویدیو، دکس اگریگیتور پاراسواپ را به طور کامل معرفی کردیم و بخش‌های مختلف آن را توضیح دادیم. Paraswap از ۴ شبکه اتریوم، بایننس اسمارت چین، پالیگان و آوالانچ پشتیبانی می‌کند و توکن‌های این شبکه‌ها را می‌توانید به راحتی در این پلتفرم سواپ کنید. در ویدیو بخش Slippage یا لغزش قیمتی را توضیح دادیم؛ در مقاله زیر، می‌توانید به طور کامل با این مفهوم آشنا شوید:

در پلتفرم پاراسواپ شما می‌توانید نمودار ارزهای مختلف را ببینید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف برای هر شبکه را می‌توانید در پایین صفحه مشاهده کنید.

نمودار رمز ارزها و دکس‌های مختلف هر شبکه در پلتفرم پاراسواپ
نمودار رمز ارزها و دکس‌های مختلف هر شبکه

همچنین Paraswap امکان مبادله و انتقال رمز ارزها به کیف‌پولی به غیر از ولتی که با آن به پلتفرم متصل شده‌اید را می‌دهد؛ مابقی دکس‌ها در زمان مبادله، توکن یا کوین مورد نظر را به همان آدرسی ارسال می‌کنند که با آن به صرافی متصل شده‌اید. برای این کار، تنها کافی است بر روی گزینه Swap & Transfer کلیک کنید و آدرس مقصد را وارد کنید.

پاراسواپ از کیف پول‌های متامسک، Wallet Connect، کوین‌بیس و کیف پول‌های سخت افزاری لجر و ترزور پشتیبانی می‌کند؛ اما محبوب‌ترین کیف پول برای دکس‌ها متامسک است، که می‌توانید آموزش ساخت این ولت را در مقاله زیر مطالعه کنید.

کیف پول‌های پشتیبانی شده در صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ
کیف پول‌های پشتیبانی شده در صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ

در متامسک، شبکه اتریوم به صورت پیش‌فرض وجود دارد؛ اما برای افزودن ۳ شبکه دیگر، می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید:

افزودن شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) به متامسک

ابتدا متامسک خود را باز کنید و بر روی قسمت شبکه‌ها کلیک کنید.

اضافه کردن شبکه BSC به متامسک
اضافه کردن شبکه BSC به متامسک

سپس بر روی Custom RPC کلیک کنید.

اضافه کردن شبکه BSC به متامسک
اضافه کردن شبکه BSC به متامسک

در صفحه باز شده، به ترتیب اطلاعات زیر را وارد کنید و سپس بر روی Save کلیک کنید.

  • Network Name: BSC Mainnet
  • /UPDATED — New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org
  • UPDATED — ChainID: 0x38
  • Symbol: BNB
  • /Block Explorer URL: https://bscscan.com
اضافه کردن شبکه BSC به متامسک
اضافه کردن شبکه BSC به متامسک

اضافه کردن شبکه پالیگان به Metamask

دقیقا همین مراحل را طی کنید؛ اما به جای اطلاعات BSC، این اطلاعات را وارد کنید.

افزودن شبکه آوالانچ به متامسک

همان مراحل را طی کنید و این اطلاعات را وارد کنید:

جمع‌بندی

تجمیع‌کننده صرافی پاراسواپ، یکی از دکس‌های حوزه دیفای است که به شما امکان می‌دهد تا توکن‌های ۴ شبکه اتریوم، BSC، آوالانچ و پالیگان را سواپ کنید و آنها را به هر آدرسی که می‌خواهید، ارسال کنید. همچنین از حدود یک سال قبل، شایعاتی مبنی بر ایردراپ این پروتکل وجود داشته و همچنان این شایعات وجود دارند. البته هیچ خبر رسمی که این موضوع را تایید کند، در حال حاضر وجود ندارد؛ اما می‌توانید با سواپ کردن در Paraswap، شانس خود را برای این اتفاق افزایش دهید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
18 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا