اخبار خارجی

در هفته بلاکچین پاریس چه گذشت؟ از سرمایه‌گذاری بایننس در فرانسه تا پذیرش بیت کوین در لوگانو

هفته جاری شهر پاریس میزبان همایشی با نام هفته بلاک چین پاریس (Paris Blockchain Week) بود. در این همایش که در ۲ روز برگزار می‌شد، افراد سرشناس این صنعت و بیش از ۳,۰۰۰ نفر مشتاق عرصه کریپتو شرکت کردند و چهره‌هایی نظیر چانگ پنگ ژائو، برد گارلینگهوس و پائولو آردولینو در خصوص قانونگذاری رمزارزها، شکایت کمیسیون SEC و پذیرش رمزارزها توسط کشورهای اروپایی صحبت کردند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، این همایش در مکان سابق بازار بورس پاریس برگزار شد و میزبان سخنرانی‌های مهمی از جانب متخصصان و افراد برجسته‌ای نظیر چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس، پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری شرکت تتر و رومی مورالز (Rumi Morales) از شرکت Digital Currency Group بود.

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی بایننس در اکوسیستم کریپتو فرانسه

سخنران اول این همایش، چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس بود که درباره تغییر رویه سیاست‌گذاران و قانونگذاران طی ۱۲ ماه گذشته صحبت کرد. وی در ادامه بیان کرد که فرانسه از لحاظ قانونگذاری، افراد مستعد و متخصصان در جایگاه منحصربه‌فردی قرار دارد و می‌تواند به قطب اصلی کریپتو در اروپا تبدیل شود.

ژائو هم‌چنین تصمیم اخیر بایننس در خصوص سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون یورو در شرکت‌های استارت‌آپ فرانسه در حوزه وب۳، با همکاری استارت‌آپ فرانسوی Station F را اعلام کرد.

ژائو در این خصوص گفت:

به نظرم فرانسه یکی از مترقی‌ترین و روشنفکرترین دولت‌ها را دارد و این موضوع می‌تواند به توسعه قانونگذاری در عرصه کریپتو کمک کند.

پس از آن، ژائو در مصاحبه با جوزف هال (Joseph Hall) به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص اقدامات تجاری و قانونگذاری و هم‌چنین پیش‌بینی خود از ادامه سال ۲۰۲۲ پرداخت.

اعلام برنامه‌های مرتبط با پذیرش رمزارز در شهر لوگانو توسط پائولو آردوینو

در ماه مارس، شهر لوگانو واقع در کشور سوییس اعلام کرد که با همکاری شرکت تتر، رمزارزهای بیت کوین و تتر را به عنوان پول قانونی خواهد پذیرفت. از آن زمان تاکنون، این سیاست در خصوص پذیرش رمزارز به عنوان پول قانونی، توجه و علاقه جامعه و مشتاق عرصه کریپتو را به خود جلب کرده است.

پائولو آردولینو (Paolo Ardoino) مدیر ارشد فناوری تتر به بیان برخی از چشم‌اندازهای آماری پرداخت و بیان کرد:

ما توانسته‌ایم ۲۵ الی ۳۰ شرکت و استارت‌آپ مختلف را به این برنامه وارد کنیم. دارایی‌ها و ارزش این شرکت‌ها ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون فرانک سوییس تخمین زده می‌شود.

علاوه بر این، آردوینو به اهداف تتر برای توسعه برنامه‌های آموزشی برای دانشجویان این منطقه و هم‌چنین ارائه بورسیه‌های تحصیلی و پرداخت شهریه دانشگاه‌ اشاره کرده است.

تحلیل مکانیزم هک پل رونین توسط لاورنس تَن

لاورنس تن (Lawrence Tan) رییس توسعه تجاری صرافی بای‌بیت به بیان دیدگاه و ارزیابی خود از امنیت حوزه دیفای پرداخت. وی بیان کرد که ۴ آسیب‌پذیری مهم، دلیل اکثر نفوذهای امنیتی در این حوزه است. این ۴ آسیب‌پذیری عبارتند از: لو رفتن کلیدهای مدیر، نقص‌های کدنویسی، حمله‌های مربوط به مکانیسم وام آنی (flash loan) و راگ‌پول‌ (rug pull).

لاورنس تَن با اشاره به هک پل رونین به عنوان یکی نمونه‌های مهم، بیان کرد که به منابع آموزشی بهتری در این حوزه نیاز است.

مدیرعامل ریپل در خصوص آینده پرونده شکایت کمیسیون SEC خوش‌بین است

برد گارلینگهوس مدیرعامل شرکت ریپل در خصوص قانون‌گذاری‌ رمزارزها به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و گفت که درباره پرونده شکایت کمیسیون SEC خوش‌بین است. وی گفت:

این پرونده به خوبی پیش رفته است و شرایط آن بسیار بهتر از آن چیزی است که ۱۵ ماه پیش انتظار داشتم.

صحبت‌های نیکولاس کَری از یک دهه حضور خود در عرصه کریپتو

نیکولاس کَری (Nicolas Cary) هم‌بنیانگذار سایت Blockchain.com به ارزیابی صنعت کریپتو طی یک دهه اخیر و پس از تأسیس Blockchain.com در سال ۲۰۱۱ پرداخت.

وی هم‌چنین درباره ماهیت ناشناس بودن در این عرصه و چشم‌انداز دموکراتیک کردن امور مالی توسط فناوری بلاک چین صحبت کرد. وی بیان کرد:

ما در حال ساخت تار و پود اینترنتی هستیم که به تمام افراد، فارغ از شرایط و وضعیت آنها امکان می‌دهد تا به معامله، تبادل، پس‌انداز و کسب پاداش انواع مختلف دارایی‌های دیجیتال و رمزارز بپردازند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا