اخبار داخلی

غیر موثق: فایلی غیر رسمی با عنوان «پیش‌نویس سند ریال دیجیتال» بانک مرکزی منتشر شد

سندی غیر رسمی منتشر شده است که ادعا می‌شود «پیش‌نویس سند ریال دیجیتال» است. انتشار این سند غیر رسمی کمی قبل از شهریور‌ ماه که موعد وعده داده شده از سوی بانک مرکزی برای عرضه آزمایشی «رمزریال» بود، باعث جلب توجه شده است.

به گزارش میهن بلاکچین، چند ساعت قبل فایلی در وبسایت‌ خبری تحلیل بازار منتشر شد که عنوان آن «پیش‌نویس سند ریال دیجیتال» است. در این فایل درج شده که «نسخه ۱ در حال ویرایش» است. این سند شامل تنها ۹ صفحه و حاوی تعدادی تصویر با عناوینی از قبیل «انواع CBDC»، «زیست بوم ریال دیجیتال» و «ساختار دولایه توزیع ریال دیجیتال بانک مرکزی» است.

ریال دیجیتال غیر رسمی
ریال دیجیتال غیر رسمی

نکته‌ای که این سند را جالب توجه می‌کند، انتظار فضای اقتصاد ایران برای عرضه «رمزریال» از سوی بانک مرکزی است. با توجه به اظهارات صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی، در ابتدای تیرماه، قرار بود راه‌اندازی رمزریال از شهریور ماه (که تنها چند روز با آن فاصله داریم) از یک منطقه خاص به صورت آزمایشی آغاز شود و به تدریج به مناطق دیگر برسد.

مسئولان اقتصادی کشور در گذشته تاکید داشته‌اند که رمزارز مورد نظر آن‌ها مانند رمزارزهای دیگر قابل استخراج یا وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری نیست و از جهت حفظ حریم خصوصی بیش از همه انواع دیگر ارز رایج، به اسکناس شباهت دارد.

تا زمان نگارش خبر بانک مرکزی در مورد اعتبار این سند اظهار نظری نکرده است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا