رمزارز در ایران

معاون وزیر ارتباطات: پرداخت با رمزارزها خط قرمز قوانین کشور است

رضا باقری اصل معاون وزیر ارتباطات و دبیر اجرایی فناوری اطلاعات اعلام کرد که کمیته‌ای از وزارت اقتصاد مسئولیت قاعده‌مند شدن نگهداری و تبادل رمزارزها در کشور را بر عهده گرفته‌اند که در نهایت باید به تصویب کارگروه اقتصاد دیجیتال برسد. او همچنین پرداخت با رمز ارزهای خارجی را خط قرمز قوانین پولی و بانکی کشور دانست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از تحلیل بازار، باقری اصل در خصوص آخرین مصوبه کارگروه اقتصاد دیجیتال در برخورد با رمز ارزها افزود:

وقتی ما داریم روی رمز ارز ملی کار می‌کنیم و رمز ارز ملی خودمان را داریم طبیعتا نمی‌توانیم اجازه بدهیم که با رمزارزهای غیر ملی پرداخت صورت گیرد. استفاده از رمز ارز خارجی خارج از حاکمیت و ضد قانون پولی و بانکی کشور است بنابرین ما به هیچ وجه هیچ قانونی نخواهیم داشت که پرداخت را با رمزارزهایی که مربوط به خودمان نمی‌شود به رسمیت بشناسیم.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، موضوعات فنی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد رمز ارز ملی نهایی شده است و در سال ۱۴۰۱ به صورت مرحله‌ای و فاز بندی شده راه اندازی خواهد شد.

باقری اصل در خصوص اینکه گفته می‌شود ممکن است رمزارزهای رایج مورد استفاده قرار گیرد اذعان داشت:

وقتی ما داریم روی رمز ارز ملی کار می‌کنیم و رمز ارز ملی خودمان را داریم طبیعتاً نمی‌توانیم اجازه بدهیم که با رمزارزهای غیر ملی پرداخت صورت گیرد. نمی‌خواهیم خدایی نکرده مردم متضرر شوند، چون رمز ارزها دارایی دیجیتال هستند و کسی که می‌خواهد تبادل انجام دهد باید مبتنی بر یک سری قواعد باید باشد. مثل قواعدی که در بورس و سایر ارزها وجود دارد باید در مورد رمز ارزها نیز قاعده‌مند شوند و نظامات بانکی در مورد آن‌ها رمز ارزها رعایت شود.

معاون وزیر ارتباطات در پایان افزود که همکاری کاملی بین این وزارتخانه و وزارت اقتصاد وجود دارد. به همین منظور کمیته‌ای ذیل وزارت اقتصاد این پروژه را با هماهنگی معاون اقتصادی رئیس جمهور مدیریت می‌کند و در نهایت در کارگروهی که وزارتخانه‌های ارتباطات، رفاه و تعاون، صمت و بانک مرکزی و معاونت علمی ریاست جمهوری حضور دارند تصویب خواهد شد.

منبع
تحلیل بازار

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا