اخبار داخلی

نماینده مجلس: مردم می‌توانند روی رمز ارز ملی سرمایه‌گذاری کنند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی رمز ارزها، پیرامون رمز ارز ملی خاطر نشان ساخت مردم می‌توانند سرمایه‌گذاری آسوده‌ و مطمئنی را در بستر رمز ارز ملی داشته باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بازار نیوز، غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیرامون آخرین وضعیت ساماندهی به قانون رمز ارزها و رمز ارز ملی اظهار کرد:

درحال حاضر طرح ساماندهی به ارزهای دیجیتال در کمیته ویژه در مجمع کمسیون در دست تدوین و بررسی است؛ علاوه بر این در ارتباط با رمزارز ملی نیز باید خاطر نشان ساخت که بر اساس توافق‌های قبلی قرار بر این بود که یک کمسیون مشترک میان کمسیون اقتصادی مجلس و بانک مرکزی تشکیل گردد، اما متاسفانه پس از گذشت چند ماه از مطرح شدن ایده تشکیل این کمیسیون، تا کنون اعضای آن مشخص نشده و این مسئله کمی زمان برخواهد بود چرا که در ساختاز اقتصاد ایران یک موضوعی نو و جدید است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در پاسخ به این سوال که رمز ارز ملی چه زمانی شروع به کار خواهد کرد گفت:

به محض آنکه رمزارز ملی قابل ارائه و سرمایه‌گذاری شود قطعا نمایندگان مجلس در اسرع وقت این موضوع را از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم خواهند؛ باید این نکته را در نظر داشته باشیم که رمزارز ملی یک مفهوم جدید در اقتصاد است و تمامی افراد جامعه می‌توانند در آن سرمایه‌گذاری کنند.

وی در پایان تاکید کرد:

رمز ارز ملی، وسیله‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری و مانعی جدی برای خروج ارز از کشور خواهد بود؛ برخی کارشناسان اقتصادی رمزارز ملی را به دلیل جذابیت‌هایی که دارد، به بورس تشبیه کرده‌اند. با ارائه رمز ارز ملی در بازار جهانی ارز‌های دیجیتال، به دلیل نظارت دولت بر آن، به تبع خطرات ناشی از کلاهبرداری هکری این رمز ارز نیز از بین می‌رود و مردم می‌توانند سرمایه‌گذاری آسوده‌ای را برای رمز ارز ملی داشته باشند.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در اواخر شهریور ماه، گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی درخصوص وضعیت صنعت استخراج رمز ارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور را قرائت کرده است. پورابراهیمی رییس این کمیسیون نیز اخیرا اعلام کرده است تا ۲ ماه دیگر متن قانون ساماندهی به ارزهای دیجیتال آماده می‌شود.

منبع
بازار نیوز

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا