تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت پپه (PEPE) و جسمی‌کوین (JASMY)؛ ۴ تیر ۱۴۰۳

اصلاح قیمت اخیر بیت کوین باعث ایجاد موج منفی در سراسر بازار شده است و آزادسازی و عرضه تهاجمی توکن‌ها در فصل جاری نیز، فکر آلت‌سیزن را از سر بسیاری بیرون انداخته و اصلاح قیمت را تشدید کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، آلت‌کوین‌های جسمی کوین و پپه نیز از این قاعده مستثنی نشدند و در ادامه به تحلیل تکنیکال این دو آلت کوین پرداخته‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت پپه (PEPE)

پپه در چند روز گذشته اصلاح قیمت داشته است، اما جهش از سطح ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار نشان داد که گاوها در حال تلاش برای بازگشت قیمتی هستند. اما این بازگشت دوامی نداشت.

نمودار روزانه قیمت پپه - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت پپه – منبع: تریدینگ ویو

خریداران باید قیمت را به بالای خط روند نزولی و میانگین‌های متحرک برسانند تا یک بازیابی قیمتی پایدار ایجاد شود. در چنین حالتی، قیمت پپه می‌تواند به ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار و سپس ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی و میانگین‌های متحرک به پایین بازگردد نشان‌دهنده فروش در رالی‌ها خواهد بود. یک شکست به زیر ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار می‌تواند باعث کاهش قیمت تا ۰.۰۰۰۰۸ دلار شود.

ٖنمودار ۴ ساعته قیمت پپه - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت پپه – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته کاهش یافته و خطی افقی تشکیل داده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر خط میانی قرار دارد که نشان‌دهنده فشار نسبی عرضه است. اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، قیمت پپه می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار افزایش پیدا کند. این سطح می‌تواند مانعی قوی باشد، اما در صورت شکست آن، احتمالا رالی بازگشتی تا ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار ادامه داشته باشد.

اما اگر خط روند نزولی رو به پایین شکسته شود، کنترل به دست خرس‌ها خواهد افتاد. این اتفاق می‌تواند قیمت پپه را تا ناحیه حمایتی بین ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار تا ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت جسمی کوین (JASMY)

بازگشت قیمتی جسمی کوین از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۳ دلار، موج قرمز رنگ) نشان دهنده جذاب بودن سطوح پایین برای خرید است. هر چند که اکنون دوباره قیمت به زیر این سطح رسیده است.

نمودار روزانه قیمت جسمی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت جسمی – منبع: تریدینگ ویو

شیب میانگین متحرک در حال کاهش هست و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک به خط میانه قرار دارد که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است. اگر خریداران بتوانند میانگین‌های متحرک را با قدرت بشکنند، رالی جسمی می‌تواند تا ۰.۰۴ دلار ادامه پیدا کند.

اما اگه قیمت جسمی همچنان کاهش پیدا کند، نشان‌دهنده تسلیم نشدن خرس‌ها خواهد بود. اکنون که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شکسته شده است، اگر قیمت در زیر این سطح حفظ شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت تا ۰.۰۲ دلار را نیز داشت.

نمودار ۴ ساعته قیمت جسمی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت جسمی – منبع: تریدینگ ویو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در حال تلاش برای شروع یک رالی بازگشتی هستند و با یک مقاومت بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و خط روند نزولی روبرو شدند. حمایت مهمی که باید زیر نظر داشت، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است. اگر قیمت از این سطح به بالا بازگردد، احتمال شکست خط روند نزولی را افزایش می‌دهد. در صورتی که این اتفاق بیافتد، جسمی می‌تواند تا ۰.۰۴ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان‌دهنده حفظ فشار خرس‌ها خواهد بود. این فروش می‌تواند احتمال کاهش به زیر کانال را افزایش دهد. در چنین حالتی، می‌توان انتظار ریزش تا ۰.۰۲ دلار را داشت.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا