اخبار خارجی

پامپ و دامپ شدید قیمت پای نتورک (PI) پس از لیستینگ مشکوک در صرافی هیوبی

روز پنج شنبه صرافی هیوبی از فهرست کردن توکن PI نتورک خبر داد. توکن پای ظرف یک روز پس از فهرست شدن پامپ و دامپ عجیبی را تجربه کرد. در حال حاضر قیمت پای ۲۴۰ دلار است و در ۲۴ ساعت گذشته رشدی معادل ۵۴۰٪ را تجربه کرده است. شبکه پای از لیست شدن PI در صرافی‌‌های رمزارز ابراز بی‌اطلاعی کرده و نسبت به ضررهای احتمالی آن هشدار داده است. همین موضوع زمزمه‌های کلاهبرداری بودن لیستینگ پای را بر سر زبان‌ها انداخته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بی‌این کریپتو، پس از اینکه صرافی‌ هیوبی و XT.com توکن PI را اضافه کردند قیمت این رمزارز افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. صرافی XT.com حتی توییت کرد که نوعی مسابقات قهرمانی ترید را با همکاری تیم شبکه Pi توسعه خواهد داد. اما طولی نکشید که شک و تردید در مورد فهرست شدن PI بالا گرفت.

میهن بلاکچین در گذشته به بررسی پای نتورک پرداخته است. می‌توانید توضیحات تکمیلی در مورد این شبکه را در مطلب زیر مطالعه کنید.

لیست شدن رمزارز PI در صرافی هیوبی
اطلاع رسانی صرافی هیوبی در مورد لیست شدن رمزارز PI منبع: توییتر

شبکه PI فهرست شدن رمزارز خود در صرافی‌ها را تکذیب کرد

موضوع مشکوک در مورد لیست شدن رمزارز پای این بود که شبکه PI هیچ اطلاع‌رسانی در مورد لیست شدن کوین خود انجام نداده بود. چندی بعد نیز شبکه پای نتورک به کلی ارتباط خود با کوین لیست شده در صرافی‌ها را رد کرد. به همین دلیل برخی فعالان فضای کریپتو صرافی هیوبی را به کلاهبرداری متهم کرده و خواستار ارائه توضیحات در این خصوص شدند.

تیم شبکه PI اعلام کرد آن‌ها هیچ ارتباطی با کوین فهرست شده ندارند و به سرمایه‌گذاران در مورد احتمال از دست دادن دارایی‌شان و متحمل شدن ضررهای هنگفت هشدار دادند. شبکه پای در توییتر خود نوشت:

Pi در حال حاضر یک شبکه بسته است و هیچ ارتباط خارجی مجوزداری ندارد. شبکه Pi اجازه لیست شدن یا معامله شدن توکن خود را در هیچ صرافی نداده است. مشارکت (در خرید و فروش این توکن‌ها) ممکن است منجر به ضرر شود. (برای دریافت اخبار) فقط به کانال‌های رسمی Pi اعتماد کنید.

منبع: توییتر

برایان بسرا (Brian Becerra)، از فعالان بازار کریپتو، معتقد است این اقدامات بر اعتبار پروژه‌ها تاثیر می‌گذارد. وی در توییتر خود خطاب به صرافی هیوبی نوشت:

(خطاب به صرافی هیوبی) چرا از مردم کلاهبرداری می‌کنید؟ کلاهبرداری از طریق یک کوین کلاهبرداری؟ این شروع بدی برای سال ۲۰۲۳ است!

منبع: توییتر

وب‌سایت‌های کوین‌گکو و کوین‌مارکت‌کپ هر دو اخطارهایی را به صفحه توکن لیست PI اضافه کرده‌اند و اذعان داشته‌اند شبکه اصلی هنوز راه‌اندازی نشده است:

هشدار کوین مارکت کپ در صفحه مربوط به کوین PI:

گزارش هایی وجود دارد که مشروعیت شبکه Pi را زیر سوال می‌برد. لطفا توجه داشته باشید که شبکه اصلی هنوز راه‌اندازی نشده است و قیمت نشان‌داده‌شده در زیر برای صرافی‌های خاص نشان‌دهنده ارزش IOU است و ممکن است در صرافی‌ها قابل انتقال نباشد. اطلاعیه‌های پای نتورک را دنبال کنید و تحقیق شخصی خود را داشته باشید.

اختلاف فاحشی بین قیمت‌ها در هر دو پلتفرم مشاهده می‌شود و دلیل آن هم این است که صرافی‌ها با توکن واقعی معامله نمی‌کنند و صرفا نسخه IOU توکن را معامله می‌کنند که در اصل توکن واقعی نیست.

قیمت PI نوسان بسیار زیادی از خود نشان داد

طبق داده‌های کوین مارکت کپ، معاملات PI با قیمتی حدود ۱۱ دلار شروع شد و در عرض ۲۴ ساعت به بیش از ۳۰۰ دلار رسید و تقریبا ۳۰ برابر افزایش داشت. سپس در روز جمعه این قیمت سقوط کرد و به حدود ۱۵ دلار رسید. بامداد امروز دوباره قیمت سر به فلک کشید و خود را به بالای ۲۴۰ دلار رساند. قیمت این کوین در حال حاضر در سایت کوین مارکت کپ ۲۴۹ و در سایت کوین کگو ۲۴۱ دلار نمایش داده شده است.

روند قیمت PI نتورک منبع: کوین مارکت کپ

براندون ای (Brandon E)، تحلیلگر حوزه متاورس، در حساب خود در لینکدین نوشت:

پای هیچ ارزشی ندارد. این ایده در ابتدا درست بود، هر روز یک دکمه را فشار دهید و به کسب درآمد ادامه دهید؛ زیرا توجه‌ها را به سمت این پروژه جلب می‌کرد. اما این تمام چیزی بود که داشت. شبکه پای پروژه‌ای است که در آن یک گروه به طور جمعی بدون هیچ کاری ارز تولید می‌کنند، نه برقی مصرف می‌شود (اشاره به گواه اثبات کار که ماینرها با انگیزه دریافت پاداش برق مصرف می‌کنند) نه سرمایه‌گذاری اولیه‌ای داشت و نه برنامه‌ای برای هولدرها دارد (در گواه اثبات سهام یا گواه اثبات سهام نیابتی). فقط یک عده از مردم هستند که چیز بی‌ارزشی دارند که نه می‌توانند با آن کار کنند و نه از آن کسب سود کنند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا