اخبار خارجی

انتقال ۱۲,۰۰۰ بیت کوین توسط کلاهبرداران پروژه پلاس توکن (PlusToken)

با افزایش قیمت بیت کوین و اتر به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۰، یک تراکنش بزرگ با حجم تقریبی ۱۲,۰۰۰ بیت کوین از کیف پول منتسب به طرح پانزی پلاس توکن (PlusToken) انتقال یافت.

ربات تراکنش های ارز دیجیتال WhaleAlert خاطرنشان کرد که ۱۲,۰۰۰ بیت کوین (به ارزش ۱۲۴,۱۰۴,۰۰۰ دلار) از کیف پول ناشناس به کیف پول ناشناس دیگری انتقال یافت. تراکنش پیگیری پس از این تراکنش انجام شد که ۱۲,۰۰۰ بیت کوین را به مقادیر کمتر تقسیم کرد.

طبق گفته های چیاچی وو (Chiachih Wu) موسس شرکت PeckShield، مجموعا ۱۲,۴۲۳ بیت کوین به ارزش ۱۲۸ میلیون دلار به آدرسی انتقال یافته است که وی گفته است به نظر می‌رسد این آدرس متعلق به کیف پول آفلاین می‌باشد.

در این بین، سو ژو (Su Zhu) و ErgoBTC که از کاربران توییتر هستند بیان کردند که گروه کلاهبرداری پلاس توکن به طور مخفیانه در حال انتقال مقدار چشمگیری بیت کوین از آدرس های کیف پول منتسب به این گروه هستند. ژو خاطرنشان کرد:

کوین های پلاس توکن مجددا در حال انتقال هستند اما نکته مهم تر این است که این کوین ها اکنون در حال تقسیم شدن به مقادیر کوچک تر می‌باشند.

 

طبق گزارش پیشین کوین تلگراف، طرح پانزی پلاس توکن یکی از بزرگترین کلاهبرداری های عرصه ارزهای دیجیتال بود. این پروژه در ابتدا به عنوان صرافی مستقر در کره جنوبی معرفی شد که سود بسیار زیادی به سرمایه گذاری ها اختصاص می‌داد اما سرانجام پس از آنکه چندین میلیون کاربر این پروژه متوجه شدند نمی‌توانند سرمایه های خود را برداشت کنند، مشخص شد که کل پروژه صرفا یک کلاهبرداری است.

در گذشته، پس از چنین اتفاقاتی شاهد فروش چشمگیر در صرافی های ارز دیجیتال بودیم که منجر به کاهش قیمت بین کوین، اتر و سایر آلتکوین ها می شد.

در سال ۲۰۱۹، Ergo که یکی از محققان توییتری است پیش بینی کرد که احتمال دارد یک فروش عمده توسط کلاهبرداران پلاس توکن انجام شود و ۲۰۰,۰۰۰ بیت کوین کلاهبرداری شده در بازار فروخته و نقد شود. وی در ماه نوامبر گفت:

اگر اعداد من درست باشند، تعداد ۲۰۰,۰۰۰ بیت کوین که اوایل سال گزارش شد نیز صحیح بودند و تاثیر این موضوع تا مدتی ادامه خواهد داشت.

بسیاری از تحلیلگران دیگر نیز معتقدند که فروش های انجام شده توسط گروه پلاس توکن، یکی از عوامل اصلی روند نزولی ۷ ماهه بازار پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۳,۸۰۰ دلار در تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ بوده است.

با در نظر گرفتن این موضوع که بیت کوین مدت زیادی نیست که از این روند نزولی ۷ ماه و کنترل بازار توسط خرس ها بیرون آمده است، نگرانی سرمایه گذاران در خصوص انتقال های امروز، واکنش بیش از حد نیست زیرا این انتقال ها می‌تواند با تکرار فروش های قبلی به اوج خود برسد.

چیاچی وو در خصوص انتقال های امروز افزود:

به نظر می‌رسد که تراکنش از قبل برنامه ریزی شده ای بود، زیرا تمام ۷ تراکنش خروجی خرج نشده جدید که به بخش های کوچکتر (۱۰۰ الی ۴۰۰ بیت کوین) تقسیم شده اند به زودی انتقال خواهند یافت.

با در نظر گرفتن این موضوع که در سال ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین تا ۴۲.۹ درصد و قیمت اتر تا ۸۲.۸۹ درصد افزایش یافته است، اکنون به نظر می‌رسد که فرصت خوبی برای کلاهبرداران پلاس توکن فراهم شده است تا بیت کوین های خود را نقد کنند.

در حال حاضر، هر دو تراکنش تایید شده اند و باید منتظر بمانیم و واکنش سرمایه گذاران و قیمت بیت کوین را به فروش بخشی از ۱۲۳ میلیون دلار مورد نظر یا کل آن را مشاهده کنیم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا