اخبار خارجی

پالیگان شبکه هِرمز را خرید؛ توکن HEZ به MATIC تبدیل می‌شود

تیم توسعه پالیگان معتقد است این یک لحظه تاریخی است زیرا اولین ادغام کامل دو شبکه بلاکچین را شاهد هستیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پروتکل لایه دوم پالیگان، پروژه شبکه هِرمز (Hermez Network) را به ازای پرداخت ۲۵۰ میلیون توکن MATIC به صورت کامل به اکوسیستم خود وارد می‌کند.

پالیگان در اعلان روز جمعه گفت شبکه هرمز بخشی از مجموعه راهکارهای پالیگان تحت اسم “پالیگان هرمز” خواهد شد. ۲۶ نفر حاضر در تیم توسعه‌دهنده هرمز و هم‌چنین فناوری و راهکارهای این پروژه شامل اقداماتی که بر روی راهکار منطبق بر ماشین مجازی اتریوم انجام داده‌اند به پلتفرم پالیگان ملحق خواهند شد.

دارندگان توکن بومی شبکه هرمز به اسم توکن HEZ پس از ادغام این دو شبکه می‌توانند توکن‌های خود را با نسبت ۳.۵ به یک به توکن MATIC پالیگان تبادل کنند. پالیگان گفته است که توکن‌های HEZ در تاریخ نامشخص سرانجام از گردش خارج خواهند شد.

ادغام دو شبکه بلاک چین پالیگان و هرمز

پالیگان در خصوص این ادغام گفته است:

معتقدیم که این لحظه تاریخی است زیرا اولین ادغام کامل دو شبکه بلاکچین را شاهد هستیم. ادغام و خرید در دنیای فناوری‌های سنتی امری کاملا رایج است. در عرصه بلاکچین، این موضوعی جدید و مفهومی بسیار جالب است.

ادغام با شبکه هرمز بخشی از گسترش پالیگان به گواه‌های دانش صفر یا همان ZK است. این پروژه، یک میلیارد دلار به راهکارهای مبتنی بر ZK اختصاص داده است و در نظر دارد تا همکاری خود با سایر پروژه‌ها را به منظور رشد مجموعه راهکارهای خود ادامه دهد.

هرمز که خود یکی از ZK-rollup ها محسوب می‌شود، از گواه‌های دانش صفر به منظور بررسی صحت بسته‌های بزرگ تراکنش‌ها بهره می‌برد. یک اکوسیستم خارجی تراکنش‌ها را اجرا می‌کند و اثبات صحت آنها را ارائه می‌دهد و سپس مستقیما به بلاک چین اتریوم ارسال می‌شوند. این سیستم در صدد صرفه‌جویی در مصرف فضای ذخیره‌سازی بلاک است. یک انتقال ساده ETH می‌تواند ۱۰۰ بایت فضا اشغال کند، در حالی که تراکنش با استفاده از هرمز فقط به ۱۰ بایت فضای ذخیره‌سازی نیاز دارد.

شبکه کیپ (Keep Network) و نیوسایفر (NuCypher) نیز در ماه مارس اعلام کردند که پروتکل‌های محافظت و رمزگذاری اطلاعات خود را در شبکه جدیدی به اسم کینو (Keanu) ادغام خواهند کرد. هرچند این شرکت‌ها هم‌چنان نهادهای جداگانه‌ای باقی خواهند ماند.

میهایلو بیلیچ (Mihailo Bjelic) هم‌بنیانگذار پالیگان گفته است:

رمزنگاری ZK تنها منبع استراتژیک مهم برای مقیاس‌پذیری بلاک چین و توسعه زیرساخت است و ما نیز هدف مشخصی برای تبدیل شدن به نیروی اصلی و پیشگام در این عرصه طی سال‌های آینده داریم.

نظر شما در خصوص ادغام این دو راهکار لایه دوم اتریوم چیست؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا