اخبار بلاکچین

پالی نتورک به هکر خود پیشنهاد همکاری داد!

پالی نتورک (Poly Network) پروتکل دیفای بین زنجیره‌ای است که هفته گذشته مورد حمله بزرگترین هک تاریخ دیفای قرار گرفت و ۶۱۰ میلیون دلار از سرمایه‌ آن سرقت شد. پس از آنکه پالی نتورک از هکر شکایت کرد و لو را با اقدامات قانونی تهدید کرد، هکر مذکور در روزهای بعد تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقتی را برگرداند و مدعی شد که هکر کلاه سفید است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

پالی نتورک قبلا جایزه نیم میلیون دلاری، و اکنون نیز پست مشاور ارشد امنیتی شبکه را به وی پیشنهاد داده و به وی اطمینان داده‌اند که هیچگونه قصدی برای انجام اقدامات قانونی علیه وی ندارند. پالی نتورک در حساب رسمی توییتر خود بیان کرد ۵۰۰,۰۰۰ دلار را به زودی به وی اهدا می‌کند.

هکر پروتکل پالی نتورک

پالی نتورک در بلاگ رسمی خود نوشت:

ما بر روی متخصصان بیشتری نظیر این هکر کلاه سفید در توسعه آینده پالی نتورک حساب می‌کنیم زیرا معتقدیم که چشم‌انداز مشترکی از ایجاد سیستم توزیع‌شده ایمن و منسجم داریم. هم‌چنین به منظور تشکر و تشویق از آقای کلاه سفید در خصوص ادامه همکاری و مشارکت یا پیشرفت‌های امنیتی در عرصه بلاک چین و پالی نتورک، از وی دعوت می‌کنیم تا مشاور ارشد امنیتی پالی نتورک باشد.

پالی نتورک امیدوار است که این هکر به زودی کلیدهای خصوصی مربوط به کیف پول‌های شامل سرمایه‌های سرقتی را برگرداند تا به سرمایه‌گذاران اصلی برگردانده شود.

اعلام به‌روزرسانی شبکه اصلی پالی نتورک

در بلاگ رسمی پالی نتورک خاطرنشان شده است که این شبکه دومین مرحله از به‌روزرسانی شبکه اصلی را تکمیل کرده است تا امنیت این پروتکل، منسجم‌تر شود. هکر کلاه سفید پالی نتورک اخیر توانسته است از حفره‌ای در این پروتکل استفاده کند و متصدیانی که تراکنش‌ها را تایید می‌کنند را دور بزند. این شرایط به هکر امکان داده است تا طی چند ساعت مقدار قابل توجهی سرمایه انتقال دهد. وی این سرمایه‌ها را به سه آدرس مختلف ارسال کرده است.

این هکر هم‌چنین مدعی شده است اگر شتکوین‌ها را نیز انتقال میداد، ارزش سرقت اخیر می‌توانست تا یک میلیارد دلار نیز افزایش یابد. اگرچه تصمیم هکر مبنی بر برگرداندن سرمایه‌ها، خبر خوبی برای پالی نتورک بود، اما این موضوع گویای افزایش آسیب‌پذیری‌های امنیتی این شبکه بوده است.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا