اخبار خارجی

ادعای عجیب آنتونی پامپلیانو؛ وارن بافت می تواند تمام بیت کوین در گردش را بخرد

آنتونی پامپلیانو موسس و شریک تجاری Morgan Creek Digital به روشی که ذهن مخاطبان را فریب دهد در صفحه توییتر خود به تحریک جامعه ارز دیجیتال پرداخت. این موضوع پس از آن رخ داد که وی بیان کرد وارن بافت (Warren Buffet) سرمایه گذار آمریکایی، فرد بانفوذ تجارت و انسان دوست دارای ۱۳۷ میلیارد دلار سرمایه است. پامپلیانو در ادامه افزود که این مقدار سرمایه تقریبا برای خرید تمام بیت کوین های در گردش کافی است.

طولی نکشید که توجه چانگ پنگ ژائو، موسس و مدیرعامل بایننس به این صحبت پامپلیانو جلب شد و گفت:

در اینجا، ریاضیات باعث فریب می‌شود. این موضوع فقط هنگامی درست است که تمام دارندگان بیت کوین به فروش با قیمت کنونی تمایل داشته باشند که مشخصا چنین چیزی واقعیت ندارد. حیف که آقای بافت فقط می‌تواند بخش کوچکی از بیت کوین ها را با قیمت بسیار بالایی بخرد.

پامپلیانو در پاسخ به صحبت های ژائو با وی موافقت کرد و گفت صرفا به این دلیل که بافت دارای ثروت کافی است به معنای این نیست که می‌تواند تمام بیت کوین ها را بخرد. وی در خاتمه خاطرنشان کرد که وی بیت کوین های خود را نمی‌فروشد زیرا به نظر می‌رسد من روند صعودی بسیار نزدیک باشد.

این بحث ادامه داشت به طوری که بعضی از افراد معیارهایی در این خصوص ارائه دادند که اگر بافت تصمیم به خرید بخش عمده ای از بیت کوین ها را داشته باشد، قیمت بیت کوین به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت.

وارن بافت و بیت کوین

از آنجایی که بافت یک سرمایه گذار میلیاردر معروف است و تمام اقدامات او توسط افراد بسیار زیادی مورد توجه قرار می‌گیرد، جامعه ارز دیجیتال در صدد متقاعد کردن او در خصوص ورود به عرصه ارزهای دیجیتال بوده است.

وارن بافت سرمایه خود طی سال های گذشته را از طریق سرمایه گذاری شرکت Berkshire Hathaway به دست آورده است. وی سود کلانی از طریق سرمایه گذاری در زمانی به دست آورده است که سایر افراد می‌ترسیدند سرمایه گذاری کنند.

شعار وارن بافت در اقدامات سرمایه گذاری خود این بوده است که “هنگامی که سایر افراد طمع دارند، بترسید و هنگامی که سایر افراد می‌ترسند، طمع کنید. این شعار باعث می‌شود که سرمایه گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال که مملو از معاملات احتکاری است و طمع باعث تعیین قیمت اکثر ارزهای دیجیتال است، برای وارن بافت دشوار شود.

اوایل سال جاری، بافت میزبان جاستین سان موسس ترون بود. این دو فرد در سال ۲۰۱۹ نیز با یکدیگر قرار ملاقات و صرف شام داشتند.

سان در این ملاقات، توضیح بهتری از صنعت ارز دیجیتال به بافت ارائه داد. هرچند نظر بافت تغییر نکرد و گفت ارزهای دیجیتال اساسا هیچ ارزشی ندارند و هیچ چیزی تولید نمی‌کنند و ارزش آنها، صفر است.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا