رمزارز در ایران

محسن رضایی: نظر رییس جمهور نسبت به ارز دیجیتال مثبت است؛ باید ارزهای دیجیتال قانونی شود

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور عنوان کرد نظر رییس جمهور نسبت به ارز دیجیتال مثبت است و باید ارزهای دیجیتال قانونی شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از باشگاه خبرنگاران، محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور و متولی حوزه رمز ارزها در دولت، در خصوص قانون‌گذاری حوزه رمز ارزها در کشور اعلام کرد:

نظر من و رییس جمهور نسبت به این موضوع مثبت است، ولی این موضوع باید قانونی شود. اولا از حالت‌های مخفی و پنهانی به صورت آشکار شود؛ افراد فعال در این زمینه اظهارنامه پر کنند و مالیات دهند. گاز و برقی که مصرف می‌کنند باید با قیمت‌های درستی خریده شود، ولی این مسئله باید مراحل قانونی خود را طی کند من موافقم، اما باید قانون در هیئت دولت تصویب شود، در حال حاضر در حال تدوین این مراحل هستیم و این فرآیند نباید بیش از ۳ تا ۴ ماه طول بکشد.

هفته گذشته محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از ورود محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور به موضوع رمز ارزها در دولت خبر داد. وی با اشاره به ورود دولتمردان به موضوع رمز ارزها عنوان کرد محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور به عنوان متولی این موضوع در دولت انتخاب شده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور در خصوص تلاش برای رسیدن به شاخص یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی بورس نیز اذعان داشت جلسات ما ادامه دارد که بتوانیم به صورت اساسی بازار بورس را یک اصلاح بنیادین کنیم. رضایی بیان کرد از اینجا به بعد ما این خودرو بورس را تقویت می‌کنیم که بتواند بار بزرگتری را از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی و آرام آرام در ارتفاع بالاتری حمل کند؛ این مورد در دستورکار ماست. بزودی اصلاحات قابل توجهی در بورس انجام خواهیم داد.

منبع
باشگاه خبرنگاران

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا