تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ، شیبا اینو و تون کوین؛ ۱۶ فروردین ۱۴۰۳

نوسانات بازار کریپتو در روزهای گذشته پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال را به شدت سخت کرده است. با این حال درک حمایت‌ها و مقاومت‌های رمزارزها به شدت می‌تواند به معامله‌گران کمک کند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ

به گزارش میهن بلاکچین، آوالانچ (AVAX) در روزهای گذشته نتوانست از مقاومت خط روند نزولی خود (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) عبور کند. به همین خاطر فشار فروش این ارز دیجیتال افزایش یافت و قیمت آن در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) به زیر سطح شکستِ ۵۰ دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ
نمودار روزانه قیمت آوالانچ – منبع: TradingView

فشار فروش AVAX باعث شد قیمت آن در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۴۷ دلار) برسد. خریداران در تلاش هستند از این محدوده دفاع کنند اما اگر موفق شوند، دوباره در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۱ دلار) با فشار فروش زیادی مواجه می‌شوند.

اگر قیمت آوالانچ بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش می‌یابد. اگر فشار فروش AVAX ادامه داشته باشد، حمایت بعدی آن در محدوده ۴۲ دلار قرار دارد. با این حال هر وقت قیمت آوالانچ به بالای خط روند مذکور برسد و کندل روزانه آن در این محدوده بسته شود، این پیش‌بینی نزولی باطل می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو (SHIB) در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار) سقوط کرد. این امر نشان داد که فشار فروش SHIB در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو – منبع: TradingView

قیمت SHIB ممکن است تا حمایت مهم میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۰۰۰۰۲۳ دلار) سقوط کند. اگر SHIB بعد از رسیدن به این سطح رشد کند، خریداران سعی خواهند کرد آن را به محدوده ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار برسانند. عبور و بسته شدن کندل SHIB در بالای این سطح، اولین نشانه بازگشت خریداران خواهد بود. سپس شیبا اینو تلاش می‌کند خود را به محدوده ۰.۰۰۰۰۳۹ دلار برساند.

با این حال اگر قیمت شیبا اینو به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد اصلاح عمیق‌تری را به سمت ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار آغاز خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین (TON) در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۴.۶۳ دلار) رسید. این سطح اهمیت زیادی دارد و معامله‌گران باید به شدت مراقب آن باشند.

نمودار روزانه قیمت تون کوین
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: TradingView

اگر رالی تون کوین ادامه داشته باشد، نشان می‌دهد که معامله‌گران همچنان به خرید آن در سطوح پایین‌تر ادامه می‌دهند. این امر می‌تواند قیمت تون کوین را برای مدتی در رنج بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و مقاومت ۵.۶۹ دلار نگه دارد.

از طرف دیگر اگر قیمت TON کاهش یابد و به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می‌دهد که خریداران به سرعت در حال برداشت سود خود هستند. در این صورت قیمت تون کوین ممکن است تا ناحیه ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱.۸ دلار تا سقف ۵.۶ دلار) در محدوده ۴.۲۲ دلار کاهش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا