تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ، تون کوین و شیبا اینو؛ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

هرچند اصلاح بیت کوین نسبت به چرخه‌های قبلی ملایم‌تر بوده، معامله‌گران هنوز مطمئن نیستند که اصلاح آلت کوین‌هایی مثل آوالانچ و شیبا اینو به طور کامل به پایان رسیده است یا خیر.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، تحلیلگران باور دارند فشار خرید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین ممکن است روند نزولی چرخه فعلی را محدود کند. علاوه بر این پیش‌بینی معامله‌گران از رشد بیت کوین بعد از هاوینگ آن ممکن است روی کاهش قیمت این ارز دیجیتال تاثیر گذاشته باشد.

حال سوال این است که آیا قیمت بیت کوین بعد از تثبیت صعودی می‌شود یا نزولی؟ آیا اصلاح قیمت برخی از آلت کوین‌ها به پایان رسیده است؟ در ادامه تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ، تون کوین و شیبا اینو را بررسی کرده‌ایم تا آینده احتمالی این ۳ آلت کوین را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ

قیمت آوالانچ (AVAX) در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به زیر میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۴۷ دلار) سقوط کرد و نشان داد این ارز دیجیتال با فشار فروش زیادی مواجه شده است.

نمودار قیمت آوالانچ
نمودار قیمت آوالانچ – منبع: تریدینگ‌ویو

تلاش خریداران برای بازگرداندن قیمت AVAX به بالای این میانگین متحرک در ۴ آوریل (۱۶ فروردین) با شکست مواجه شد. این امر احتمال سقوط آوالانچ تا محدوده ۴۲ دلار را افزایش می‌دهد. این سطح حمایت مهمی محسوب می‌شود و به احتمال زیاد خریداران با قدرت از آن دفاع خواهند کرد. با این حال هرگونه رشدی ممکن است دوباره با فشار فروش جدیدی در میانگین‌ متحرک ساده ۵۰ روزه و یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۵۰ دلار) مواجه شود.

خریداران برای اینکه نشان دهند اصلاح آوالانچ به پایان رسیده است، باید قیمت آوالانچ را در بالای خط روند نزولی (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) نگه دارند. در این صورت، AVAX می‌تواند خود را به محدوده ۶۰ دلار و یا حتی ۶۵ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین (TON) در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۴.۷۳ دلار) و خط روند نزولی خود (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) رسید. این محدوده اهمیت زیادی دارد و معامله‌گران باید به شدت مراقب آن باشند.

نمودار قیمت تون کوین
نمودار قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت تون کوین به بالای خط روند نزولی مذکور برسد، نشان می‌دهد که اصلاح آن ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت TON می‌تواند مقاومت ۵.۶۹ دلار را دوباره امتحان کند اما در این سطح احتمالا با فشار فروش زیادی مواجه می‌شود. با این حال اگر تون کوین بتواند از مقاومت مذکور عبور کند، در نهایت می‌تواند خود را به محدوده ۷.۰۹ دلار برسد.

با این حال اگر قیمت TON بعد از رسیدن به ۵.۶۹ دلار به شدت کاهش یابد، نشان می‌دهد که فشار فروش آن در سطوح بالا افزایش می‌یابد. در نتیجه تون کون ممکن است برای مدت بیشتری در رنج ۵.۶۹ دلار تا ۴.۷۲ دلار در نوسان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) در تلاش است خود را دوباره به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار) برساند، اما فشار فروش آن هنوز ادامه دارد.

نمودار قیمت شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا اینو – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI)، به نفع خریداران یا فروشندگان SHIB نیست. اگر قیمت شیبا اینو به زیر میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۰۰۰۰۲۴ دلار) برسد و کندل روزانه آن در پایین این محدوده بسته شود، فشار فروش آن افزایش یافته و قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا سطح ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار سقوط کند.

با این حال اگر قیمت SHIB به بالای خط روند نزولی (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) برسد و در این محدوده تثبیت شود، اصلاح آن به پایان می‌رسد. در این صورت قیمت شیبا اینو می‌تواند تا سطح ۰.۰۰۰۰۳۳ دلار و حتی مقاومت سرسخت ۰.۰۰۰۰۳۹ دلار افزایش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا