اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین، اتر و XRP؛ افزایش قیمت بیت کوین تا ۹۳۰۰ دلار

در حال حاضر قیمت آلتکوین ها از قیمت بیت کوین پیروی می‌کنند اما احتمالا به زودی این رابطه کمرنگ شود و نمودارهای قیمت خود را تشکیل بدهند. قیمت بیت کوین دو روز بعد از هاوینگ به ۹۳۰۰ دلار رسید.

تجربه نشان داده است که هاوینگ بیت کوین منجر به روند صعودی شدیدی می‌شود. پس از هاوینگ اول در نوامبر ۲۰۱۲، قیمت بیت کوین از اواخر سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۴ تقریبا ۱۰,۰۰۰ درصد افزایش یافت. هاوینگ دوم نیز که در ماه جولای ۲۰۱۶ رخ داد منجر به روند صعودی تقریبا ۲۵۰۰ درصدی از اواسط سال ۲۰۱۶ تا دسامبر ۲۰۱۷ شد. در تاریخ ۱۱ می، بیت کوین سومین هاوینگ خود را پشت سر گذاشت و انتظارات برای روند صعودی دیگر به وجود آمد.

به غیر از روندهای گذشته، عوامل فاندامنتال کنونی نیز در حال آماده سازی یک روند صعودی چشمگیر دیگر در آینده بیت کوین می‌باشند. در حال حاضر جهان در بحبوحه بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار دارد و این بحران، شدیدتر از بحران اقتصادی قبلی است که منجر به پیدایش بیت کوین شد.

دولت ها و بانک های مرکزی مختلف در سراسر جهان در واکنش به بحران کنونی، نهایت تلاش خود را به کار گرفتند و دست به اقداماتی نظیر ایجاد محرک های اقتصادی زدند. برای اولین بار، فدرال رزرو آمریکا در صدد سرمایه گذاری در بخش صندوق های قابل معامله (ETF ها) است و کابینه ترامپ اعمال فشار بر روی فدرال رزرو برای نرخ بهره منفی را شروع کرده است.

عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارز دیجیتال

بیش از یک دهه است که بانک های مرکزی در پاسخ به تمام مشکلات اقتصادی به کاهش نرخ بهره و چاپ پول بیشتر پناه برده اند. در نتیجه، ترازنامه فدرال رزرو به بیش از ۶.۷۲ تریلیون دلار و بدهی دولت به بیش از ۲۵ تریلیون دلار افزایش یافته است.

طبق گفته آنتونی پامپلیانو موسس Morgan Creek Digital، ترس از تورم و بحران ارزی باعث شده است که بعضی از سرمایه گذاران به سمت ارزهای دیجیتال سوق پیدا کنند.

شرایط برای روند صعودی بعدی در عرصه ارزهای دیجیتال آماده شده است اما تعیین زمان آن دشوار است. بنابراین، سرمایه گذاران بلندمدت می‌توانند به تدریج به ایجاد پورتفولیوهای خود بپردازند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۰ می با کاهش ناگهانی به ۸۱۳۰ دلار مواجه شد. این کاهش شدید باعث فعال شدن سفارش های استاپ لاس (stop loss) در وضعیت های خرید استقراضی شد.

قیمت بیت کوین

در تاریخ ۱۰ و ۱۱ می، گاوها شدیدا از خط روند صعودی، دفاع و پشتیبانی کردند. عبور از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بر روی قیمت‌ ۸۶۶۲ دلار، احتمال رسیدن به کانال ۱۰,۰۰۰ دلار را افزایش می‌دهد.

میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بار دیگر در روند صعودی قرار گرفته است و شاخص قدرت نسبی نیز از به نقاط میانی رسیده است. این موضوع بیان می‌کند که گاوها امور را به دست گرفته اند و سطح مقاومتی در حال افزایش است.

عبور از قیمت‌ ۹۲۰۰ دلار، رسیدن به قیمت‌ ۱۰,۰۰۰ دلار را محتمل می‌سازد. خرس ها احتمالا در صدد ایجاد سطح مقاومتی قوی بین قیمت‌ ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۷۰۰ دلار هستند. این محدوده احتمالا آزمایش واقعی برای روند صعودی خواهد بود.

در صورتی که قیمت‌ بیت کوین کاهش یابد و به کمتر از خط روند صعودی و کف قیمت‌ اخیر بر روی قیمت‌ ۸۱۳۰ دلار برسد، چشم انداز صعودی به دست نخواهد آمد. در این صورت، اصلاحیه قیمت‌ شدیدتر به ۶۴۷۱ دلار محتمل است.

قیمت اتر

کاهش شدید قیمت‌ اتر در تاریخ ۱۰ می، باعث کاهش قیمت‌ به کمتر از سطح حمایتی و فعال شدن سفارش های استاپ لاس در وضعیت های خرید استقراضی در قیمت‌ ۱۸۵ دلار شد. هرچند خرید نزدیک به کف قیمت‌ به بازیابی اتر کمک کرد.

قیمت اتر

در تاریخ ۱۱ می، خرس ها بار دیگر تلاش کردند تا کاهش قیمت اتر به کمتر از سطح حمایتی، روند صعودی را از بین ببرند. هرچند گاوها بار دیگر به خرید نزدیک به کف قیمت پرداختند.

این موضوع می‌تواند به فروش خرس ها و سپس خرید گاوها منجر شود. در نتیجه، قیمت اتر به بالاتر از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۱۹۶ دلار رسیده است. خط روند نزولی ممکن است سطح مقاومتی قوی را به همراه داشته باشد اما اگر از این سطح عبور کنیم، دستیابی به قیمت ۲۲۷ دلار محتمل است.

در مقابل، اگر قیمت اتر از خط روند نزولی کاهش یابد، احتمالا خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۱۷۶ دلار برسانند. در این صورت، اصلاحیه شدیدتر محتمل است.

قیمت XRP

توکن XRP در تاریخ ۱۰ می به کف قیمت‌ ۰.۱۷۸۹۸ دلار رسید. این کاهش شدید باعث فعال شدن سفارش های استاپ لاس در وضعیت های خرید استقراضی بر روی قیمت‌ ۰.۲۰ دلار شد. هرچند نکته مثبت این است که گاوها در کف قیمت‌ به خرید بسیار زیاد پرداختند.

قیمت XRP

در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا XRP را به بالاتر از میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه برسانند.

در این صورت، دستیابی به خط روند صعودی امکان پذیر است. عبور از خط روند نزولی بیانگر روند صعودی به سطح مقاومتی ۰.۲۳۶۱۲ الی ۰.۲۴۷۷۰ دلار خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت XRP از خط روند نزولی کمتر شود، خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از سطح حمایتی ۰.۱۷۳۷۲ دلار عبور کنند. در این صورت کاهش قیمت به ۰.۱۴ دلار محتمل است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا