تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا، ریپل و دوج کوین؛ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

هاوینگ بیت کوین در راه است و تحلیل تکنیکال قیمت سولانا، ریپل و دوج کوین نشان می‌دهد که آن‌ها حمایت‌های مهمی را در روزهای گذشته از دست داده‌اند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، نهنگ‌های بیت کوین به دلیل چشم‌انداز صعودی این ارز دیجیتال در بلندمدت، همچنان توکن‌های خود را هولد کرده‌اند. شرکت بیت‌وایز است منیجمنت (Bitwise Asset Management) نیز خاطرنشان کرد که روند بیت کوین یک ماه بعد از سه هاوینگ قبلی آن ضعیف بود اما یک سال پس از این رویدادها، با رشدی سه رقمی مواجه شد.

حال باید دید هاوینگ روی آلت کوین‌ها چه تاثیری می‌گذارد. با توجه به این مسئله در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال قیمت سولانا، ریپل و دوج کوین را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) به زیر ۱۵۶ دلار رسید و تا حمایت مهم ۱۲۶ دلار کاهش یافت. این امر نشان داد که فشار فروش SOL در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

میانگین‌های متحرک سولانا یک تقاطع نزولی را تکمیل کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد. این شاخص‌ها نشان می‌دهند مسیر نزولی سولانا هموار شده است. اگر حمایت ۱۲۶ دلاری از دست برود، فشار فروش SOL افزایش یافته و قیمت آن ممکن است تا محدوده ۱۰۰ دلار سقوط کند.

برعکس اگر قیمت SOL از سطوح فعلی رشد کند، نشان می‌دهد تقاضای زیادی در سطوح پایین‌تر دارد. در این صورت قمیت سولانا ممکن است تا محدوده ۱۶۲ دلار رشد کند. بسته شدن کندل روزانه SOL در بالای این مقاومت نشان می‌دهد حرکت صعودی آن دوباره شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

حرکت صعودی ریپل در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) در محدوده ۰.۵۲ دلار متوقف شد و نشان داد خرس‌ها همچنان فشار فروش خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۵۶ دلار) و RSI ریپل نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند. آن‌ها باید قیمت ریپل را به زیر ۰.۴۶ دلار برسانند تا حرکت نزولی جدیدی را به سمت حمایت ۰.۴۱ دلار آغاز کنند .با این حال گاوها (خریداران) احتمالا با قدرت از سطح ۰.۴۶ تا ۰.۴۱ دلار دفاع می‌کنند.

هر حرکت صعودی به احتمال زیاد با فشار فروش زیادی در محدوده ۰.۵۲ و ۰.۵۶ دلار مواجه می‌شود. اگر کندل روزانه XRP در بالای این مقاومت بسته شود، نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال ممکن است برای مدت طولانی‌تری بین ۰.۴۱ و ۰.۷۴ دلار در نوسان داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

رالی دوج کوین در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) در میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۷ دلار) متوقف شد و نشان داد فشار فروش آن در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۷ دلار) و RSI دوج کوین نشان می‌دهد خرس‌ها قدرت بیشتری. آن‌ها احتمالا دوباره سعی خواهند کرد تا DOGE را به حمایت مهم ۰.۱۲ دلار برسانند. این سطح به احتمال زیاد خریداران را جذب خواهد کرد اما اگر حمایت آن از بین برود، قیمت دوج کوین ممکن است تا ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

خط روند نزولی موجود در نمودار روزانه دوج کوین (خط روند آبی تیره در تصویر بالا) مقاومت محکمی را به وجود آورده است. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، DOGE می‌تواند تا محدوده ۰.۲۰ دلار و یا حتی ۰.۲۳ دلار افزایش یابد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا