تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، کاردانو و دوج کوین؛ ۱۶ فروردین ۱۴۰۳

آلت کوین‌هایی مثل دوج کوین و ریپل در روزهای گذشته با فشار فروش زیادی مواجه شدند و معامله‌گران باید به شدت مراقب حمایت‌ها و مقاومت‌های آن‌ها باشند.

به گزارش میهن بلاکچین، با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین نااطمینانی معامله‌گران افزایش یافته است. تحلیلگر مشهوری به اسم رکت کپیتال (Rekt Capital) هم اعلام کرده که اصلاحِ پیش از هاوینگ در چرخه‌های قبلی هم رخ داده و به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به کاهش ۳۸ درصدی و ۲۰ درصدی قیمت بیت کوین کمک کرده است.

اکنون معامله‌گران باید سطوح مهم بیت کوین و آلت کوین‌ها را تحت نظر داشته باشند. با توجه به این مسئله در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال ریپل، کاردانو و دوج کوین را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل (XRP) همچنان در رنج ۰.۴۶ تا ۰.۷۴ دلار گیر کرده است. این ارز دیجیتال در ۱ آوریل (۱۳ فروردین) به زیر خط روند صعودی (خط روند آبی تیره در تصویر پایین) رسید و نشان داد که فشار فروش زیادی دارد.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: TradingView

خریداران هنوز تسلیم نشده‌اند و در تلاش هستند رالی جدیدی را شروع کنند اما به احتمال زیاد با فشار فروش زیادی در نزدیکی میانگین متحرک ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۱ دلار) مواجه خواهند شد. اگر قیمت XRP بعد از برخورد به این مقاومت کاهش یابد، احتمال سقوط آن به زیر محدوده ۰.۵۶ دلار افزایش می یابد. در این صورت ریپل ممکن است تا محدوده ۰.۵۲ دلار سقوط کند.

در عوض اگر قیمت ریپل به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد، نشان می‌دهد که تقاضای زیادی در سطوح پایین‌تر دارد. در این صورت XRP می‌تواند به محدوده ۰.۶۹ دلار و یا حتی مقاومت محکم ۰.۷۴ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

در روزهای گذشته فشار فروش معامله‌گران قیمت کاردانو (ADA) را به حمایت ۰.۵۷ دلار رساند اما خریداران به شدت از این سطح دفاع کردند.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: TradingView

اگر قیمت کاردانو با قدرت رشد کند، به احتمال زیاد با فشار فروش زیادی در میانگین متحرک ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۴ دلار) مواجه خواهد شد. اگر قیمت ADA به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد، احتمال سقوط آن تا محدوده ۰.۵۷ دلار وجود دارد. در این صورت یک الگوی سر و شانه نزولی تکمیل می‌شود که می‌تواند قیمت ADA را به حمایت مهم ۰.۴۶ دلار برساند.

برعکس اگر قیمت کاردانو افزایش یابد و به بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد، ممکن است برای مدت بیشتری بین محدوده ۰.۵۷ تا ۰.۶۸ دلار تثبیت شود. عبور از مقاومت ۰.۶۸ دلار نشان می‌دهد که اصلاحی ADA احتمالا به پایان رسیده است.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین (DOGE) در ۲ آوریل (۱۴ فروردین) به شدت سقوط کرد و به زیر سطح شکست (Breakout) آن در ۰.۱۹ دلار رسید. این امر نشان داد برداشت سود هولدرهای DOGE آغاز شده است.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: TradingView

قیمت دوج کوین در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) باز هم کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۸ دلار) سقوط کرد. با این حال دنباله بلند کندل روزانه دوج کوین نشان داد که فشار خرید آن در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. به طور کلی اگر قیمت DOGE به بالای ۰.۲۰ دلار برسد، نشان می‌دهد که اصلاح آن ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت DOGE می‌تواند مقاومت سربار ۰.۲۳ دلار را به چالش بکشند.

در مقابل اگر قیمت دوج کوین کاهش یابد و در پایین میانگین متحرک ۲۰ روزه باقی بماند، نشان می‌دهد که برداشت سود معامله‌گران با هر رشدی آغاز می‌شود. در این صورت قیمت دوج کوین ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۴ دلار) سقوط کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا