تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، کاردانو و آوالانچ؛ ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

به نظر می‌رسد برداشت سود معامله‌گران بیت کوین شروع شده و رالی آلت کوین‌های مثل ریپل، کاردانو و آوالانچ را تهدید کرده است.

در ادمه تحلیل تکنیکال ۳ رمزارز ریپل، کاردانو و آوالانچ را ارائه خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

ریپل (XRP) در ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) نتوانست از مرز ۰.۷۴ دلار رد شود و نشان داد که خر‌س‌ها شدیدا از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: TradingView

گاوها سعی کردند در ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) سطح ۰.۶۷ دلار را به حمایت تبدیل کنند اما خرس‌ها برنامه‌های دیگری داشتند. آن‌ها به فشار فروش خود ادامه دادند و قیمت ریپل را در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به زیر سطح ۰.۶۷ دلار رساندند.

فشار فروش ریپل در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) بیشتر شد و قیمت آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۲ دلار) رسید. این امر نشان داد که ریپل ممکن است برای مدتی در رنج ۰.۵۰ تا ۰.۷۴ دلار تثبیت شود. عبور از این سطح و بسته شدن کندل روزانه XRP در بالای آن نشان می‌دهد که رالی این رمزارز به سمت ۱.۰۲ دلار شروع شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

گاوها سعی کردند قیمت کاردانو (ADA) را در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به بالای مقاومت سربار ۰.۸۰ دلار برسانند. با این حال دنباله بلند کندل کاردانو در آن روز نشان داد که فشار فروش این رمزارز در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: TradingView

قیمت ADA سپس به شدت کاهش یافت و در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) به سطح شکست (Breakout) آن در محدوده ۰.۶۸ دلار رسید. اگر خرس‌ها دوباره قیمت کاردانو را به زیر ۰.۶۸ دلار برسانند، این رمزارز ممکن است با اصلاح عمیق‌تری مواجه شود و به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۶۱ دلار) حرکت کند.

از طرف دیگر اگر قیمت ADA به ۰.۶۸ دلار برسد، نشان می‌دهد که گاوها به خرید آن در نزدیکی سطوح حمایتی ادامه می‌دهند. در این صورت کاردانو می‌تواند برای مدتی بین رنج ۰.۶۸ دلار تا ۰.۸۰ دلار در نوسان باشد. عبور از مقاومت ۰.۸۰ دلار می‌تواند قیمت کاردانو را به ۰.۹۲ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ

کندل روزانه آوالانچ (AVAX) در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) نشان داد که گاوها و خرس‌های آن هنوز به توافق نرسیده‌اند.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ
نمودار روزانه قیمت آوالانچ – منبع: TradingView

خرس‌ها سعی کردند موقعیت خود را در ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) تقویت کنند، اما دنباله بلند کندل آوالانچ نشان داد که فشار خرید آن در نزدیکی محدوده ۵۰ دلار افزایش می‌یابد. این مسئله نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا محدوده ۵۰ دلار را به حمایت خود تبدیل کنند. اگر خریداران موقعیت AVAX در بالای محدوده ۵۹ دلار را حفظ کنند، این رمز ارز در ادامه می‌تواند به هدف ۸۷ دلار برسد.

اگر خرس‌ها بخواهند جلوی رشد قیمت آوالانچ را بگیرند، باید آن را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۴۶.۱۰ دلار) برسانند. در این صورت قیمت AVAX ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۴۰ دلار) کاهش یابد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا