تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین، کاردانو و آوالانچ؛ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

معامله‌گران در تلاش هستند فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدیدی را در بازار کریپتو پیدا کنند اما تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد آلت کوین‌ها باید از مقاومت‌های مهمی عبور کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، تحلیلگران از معامله‌گران خواسته‌اند تا با افزایش نوسانات بازار کریپتو محتاطانه‌تر عمل کنند. طبق گفته‌های آن‌ها، بازارهای صعودی همواره با اصلاحات شدیدی مواجه می‌شوند تا تازه‌واردان را از میدان به در کنند.

با این حال کاهش قیمت رمزارزها فرصت خرید بسیار خوبی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. در ادامه تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین، کاردانو و آوالانچ و مهم‌ترین حمایت‌های آن‌ها را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

ریپل (XRP) در روزهای گذشته الگوی مثلث متقارن جدیدی را تشکیل و نشان داده است که خرس‌ها (فروشندگان) و گاوها (خریداران) هنوز مردد هستند.

نمودار روزانه قیمت ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

کاهش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۲ دلار) و موقعیت شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد خرس‌ها یا گاوها برتری خاصی ندارند. به طور کلی قیمت ریپل باید به بالای الگوی مثلث متقارن برسد تا با آغاز یک حرکت صعودی به سمت مقاومت ۰.۷۴ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر اگر قیمت XRP کاهش یابد و به پایین حمایت الگوی مذکور برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش‌اند کنترل بازار را در دست بگیرند. البته فشار فروش ریپل ممکن است در پایین خط روند صعودی آن (خط روند صعودی آبی تیره در تصویر بالا) افزایش یابد. در این صورت قیمت ریپل ممکن است تا محدوده ۰.۵۲ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

خریداران دوج کوین (DOGE) در تلاش هستند تا سطح ۰.۱۹ دلاری را به حمایت تبدیل کنند، اما برای عبور از مقاومت ۰.۲۳ دلار با مشکل مواجه شده‌اند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

خرس‌ها احتمالا سعی خواهند کرد از این موقعیت سوء‌استفاده کرده و قیمت دوج کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۱۸ دلار) برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، فشار فروش DOGE افزایش می‌یابد و قیمت آن تا حمایت مهم میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۴ دلار) سقوط می‌کند.

برعکس، اگر قیمت دوج کوین افزایش یابد و از مقاومت ۰.۲۳ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که روند صعودی آن از سر گرفته شده است، در این صورت DOGE می‌تواند به سمت هدف ۰.۳۰ دلار حرکت کند اما در این محدوده احتمالا با مقاومت خرس‌ها مواجه می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) در روزهای گذشته نتوانست از مقاومت ۰.۶۸ دلاری خود عبور کند. این امر نشان داد که فشار فروش آن در سطوح بالاتر افزایش می‌یابد.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ‌ویو

قیمت کاردانو به زیر حمایت ۰.۶۳ دلار رسیده و روند نزولی آن تا حمایت ۰.۵۷ دلار گسترش یافته است. اگر قیمت ADA با قدرت رشد کند، نشان می‌دهد که ممکن است برای مدت بیشتری در رنج ۰.۵۷ و ۰.۶۸ دلار در نوسان باشد.

اگر قیمت کاردانو به زیر ۰.۵۷ دلار برسد، یک الگوی سر و شانه نزولی را کامل می‌کند. در این صورت کاردانو ممکن است اصلاح عمیق‌تری را به سمت محدوده ۰.۴۶ دلار آغاز کند. به طور کلی قیمت ADA باید به بالای ۰.۶۸ دلار برسد تا روند آن دوباره صعودی شود.

تحلیل تکنیکال قیمت آولانچ

آوالانچ (AVAX) در چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۳ دلار) در نوسان بود اما موفق نشد رالی جدیدی را آغاز کند. این امر نشان داد که AVAX فشار خرید قابل‌توجهی ندارد.

نمودار روزانه قیمت آوالانچ
نمودار روزانه قیمت آوالانچ – منبع: تریدینگ‌ویو

فشار فروش آوالانج در ۱ آوریل (۱۳ فروردین) افزایش یافت و قیمت آن به حمایت ۵۰ دلار رسید. این محدوده اهمیت زیادی دارد و اگر کندل روزانه AVAX در پایین آن بسته شود، فشار فروش این رمزارز افزایش یافته و قیمت آوالانچ ممکن است به ۴۲ دلار برسد.

با این حال اگر قیمت آوالانچ افزایش یابد و به بالای خط روند نزولی آن (خط روند نزولی آبی تیره در تصویر بالا) برسد، این پیش‌بینی نزولی در کوتاه‌مدت باطل می‌شود. در این صورت AVAX می‌تواند به محدوده ۶۰ دلار و یا حتی مقاومت سربار ۶۵ دلار برسد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا