تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و کاردانو؛ ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

کاهش آلت کوین‌ها در روزهای گذشته بسیاری از معامله‌گران را نسبت به آغاز آلت سیزن ناامید کرد. با این حال به نظر می‌رسد این ارزهای دیجیتال می‌توانند با افزایش تقاضا و فشار خرید خود، به حرکت صعودی‌شان ادامه دهند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین در حال حاضر در یک رنج نوسانی قرار گرفته و هولدرهای خود را نگران کرده است. با این حال، این افت سطحی می‌تواند نشانه‌ مثبتی باشد. در چرخه صعودی قبلی بیت کوین (بین سال‌های ۲۰۱۹ تا اواخر ۲۰۲۱) این ارز دیجیتال دو اصلاح قیمتی بیش از ۵۰٪ را تجربه کرده بود.

با این حال اصلاح آن در چرخه‌ فعلی ملایم‌تر بوده و آخرین کاهش ۲۰٪ BTC به سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۴۰۲) بر می‌گردد. با وجود این، سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر رشد آلت کوین‌ها هستند و روند خنثی آن‌ها بسیاری از معامله‌گران را خسته کرده است. به همین خاطر در مطلب پیش رو تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و کاردانو را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل (XRP) در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به زیر خط روند صعودی آن (خط روند آبی تیره در تصویر پایین) سقوط کرد و خرس‌ها (فروشندگان) در ۴ آوریل (۱۶ فروردین) هم توانستند موقعیت خود را حفظ کنند. این اتفاق نشان داد که تقاضای ریپل در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۶۱ دلار) و موقعیت شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد فشار فروش ریپل بیشتر از فشار خرید آن است. اگر قیمت XRP به زیر سطح ۰.۵۶ دلار سقوط کند، در ادامه ممکن است تا محدوده ۰.۵۲ دلار و یا حتی ۰.۴۸ دلار کاهش یابد.

برای بازگشت به روند صعودی، XRP باید به سرعت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. در این صورت قیمت ریپل ممکن است تا محدوده ۰.۶۹ دلار افزایش یابد. با این حال، این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند. البته اگر XRP بر مانع مذکور غلبه کند، در ادامه می‌تواند تا محدوده ۰.۷۴ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین (DOGE) در ۳ آوریل (۱۵ فروردین) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه آن (موج آبی رنگ، ۰.۱۸ دلار) سقوط کرد و هنوز در تلاش است به بالای این سطح رسیده و موقعیت خود را حفظ کند.

نمودار روزانه قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

فروشندگان احتمالا سعی خواهند کرد برتری خود را حفظ کرده و قیمت DOGE را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۵ دلار) برسانند. این سطح اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر قیمت دوج کوین به زیر آن برسد، ممکن است تا محدوده ۰.۱۲ دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند دوباره کنترل بازار را به دست بگیرند، باید به سرعت قیمت DOGE را به بالای ۰.۱۹ دلار برسانند. در این صورت، دوج کوین می‌تواند تا مقاومت ۰.۲۳ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

خریداران در حال تلاش از سطح ۰.۵۷ دلاری کاردانو (ADA) دفاع کنند اما به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال با کمبود تقاضای زیادی مواجه شده است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت کاردانو به زیر محدوده ۰.۵۷ دلار سقوط کند، الگوی سر و شانه نزولی آن تکمیل می‌شود. هدف این الگوی نزولی در محدوده ۰.۳۳ دلار قرار داد، اما خریداران احتمالا سعی می‌کنند جلوی سقوط آن را در حمایت قوی ۰.۴۶ دلار بگیرند.

از طرف دیگر اگر قیمت ADA بعد از رسیدن به سطح ۰.۵۷ دلار رشد کند، نشان می‌دهد که تقاضای آن در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. در این صورت کاردانو تلاش می‌کند خود را به سطح ۰.۶۸ دلار برساند اما در این محدوده، احتمالا با دفاع فروشندگان مواجه می‌شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا