تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، تون کوین، دوج کوین و کاردانو؛ ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل و آلت کوین‌های دیگر نشان می‌دهد که این ارزهای دیجیتال باید از مقاومت‌های مهمی در آینده عبور کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، یک بازار سایدوی (نه صعودی و نه نزولی) معمولا گاوها (خریداران) و خرس‌ها (فروشندگان) را با ایجاد حرکت‌های کاذب به دام می‌اندازد. در نتیجه معامله‌گران باید به شدت مراقب باشند و قبل از آغاز معامله‌گران بزرگ، منتظر تایید تحلیل خود باشند.

حالا سوال اینجا است که آلت کوین‌ها باید از چه مقاومت‌هایی عبور کنند تا نشان دهند که اصلاح آن‌ها به پایان رسیده است؟ در ادامه تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، تون کوین، دوج کوین و کاردانو را بررسی می‌کنیم تا جواب این سوال را پیدا کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل در چند ماه گذشته در رنج بزرگ ۰.۴۱ تا ۰.۷۴ دلار معامله شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل
تحلیل تکنیکال قیمت ریپل – منبع: تریدینگ‌ویو

قیمت ریپل در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) تا نزدیکی حمایت این رنج سقوط کرد، اما دنباله بلند کندل آن نشان داد فشار خرید این ارز دیجیتال در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. گاوها در تلاش هستند رالی جدیدی را شروع کنند اما به احتمال زیاد با مقاومت محکمی در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۵۷ دلار) مواجه می‌شود. اگر قیمت XRP از سطوح فعلی یا بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت آن را به ۰.۴۱ دلار برسانند.

در همین حال گاوها احتمالا برنامه‌ دیگری دارند. آن‌ها احتمالا سعی خواهند کرد قیمت ریپل را در بالای سطح ۰.۴۶ دلار نگه دارند و سپس آن را به بالای میانگین‌های متحرک برسانند. در این صورت قیمت XRP ممکن است برای مدت طولانی‌تری در رنج فعلی بماند.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین همچنان در کانال صعودی قرار دارد. این امر نشان می‌دهد احساسات صعودی معامله‌گران آن تغییر نکرده است.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین
تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

قیمت TON به خط مقاومت کانال خود رسیده و با دفاع محکم خرس‌ها موجه شده است. در نتیجه این ارز دیجیتال ممکن است تا حمایت کانال مذکور سقوط کند. شکسته شدن و بسته شدن کندل TON در پایین این کانال، نشان‌دهنده‌ تغییر احتمالی روند آن است.

برعکس اگر خریداران قیمت TON را به بالای کانال مذکور برسانند، نشان می‌دهد که روند صعودی آن ادامه دارد. در این حالت تون کوین می‌تواند خود را به محدوده ۸.۵۶ دلار و در نهایت به ۱۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به زیر میانگین متحرک ساده‌ ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۰.۱۷ دلار) رسید و فشار فروش شدید خود را تایید کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین
تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

خریداران در تلاش هستند قیمت DOGE را افزایش دهند اما ممکن است با مقاومت سختی در میانگین‌های متحرک آن مواجه شوند. اگر قیمت دوج کوین بعد از رسیدن به میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که فشار فروش آن در سطوح بالاتر رشد می‌کند. این امر احتمال سقوط قیمت DOGE تا حمایت ۰.۱۲ دلار را افزایش می‌دهد.

در مقابل اگر قیمت دوج کوین در بالای میانگین‌های متحرک باقی میاند، تقاضای قوی خود در سطوح پایین‌تر را ثابت می‌کند. در این صورت DOGE می‌تواند برای رسیدن به ۰.۲۰ دلار تلاش کند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) به زیر حمایت ۰.۵۷ دلار رسید و الگوی سر و شانه‌ نزولی خود را تکمیل کرد. این اتفاق با یک حرکت نزولی دیگر در ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) دنبال شد و قیمت ADA را به زیر حمایت ۰.۴۶ دلار رساند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو
تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ‌ویو

با این حال قیمت کاردانو در ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) دوباره به بالای ۰.۴۶ دلار رسید و گاوها را نجات داد. این امر نشان داد تقاضای ADA در سطوح پایین‌تر افزایش می‌یابد. خریداران در تلاش هستند یک روند صعودی جدید را شروع کنند اما به احتمال زیاد با فشار فروش زیادی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۰.۵۶ دلار) مواجه خواهند شد.

اگر قیمت کاردانو بعد از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، ADA دوباره می‌تواند به ۰.۴۶ دلار و سپس به ۰.۴۰ دلار سقوط کند. شکسته شدن این حمایت می‌تواند ADA را به سطح ۰.۳۵ دلار برساند. اولین سیگنال صعودی کاردانو هم رسیدن آن به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه است.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا