اخبار خارجی

دلیل آغاز بازار گاوی برای ارزهای دیجیتال!

سرمایه گذاران، معامله کنندگان و احتکار کنندگان بار دیگر در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین می‌باشند و در نتیجه باعث افزایش شدید قیمت ها می‌شوند.

طی هفت روز گذشته، بیت کوین با ۲۵.۷۴ درصد، اتریوم با ۱۸.۷۶ درصد، ریپل با ۱۶.۱۲ درصد و لایت کوین با ۵۳.۲۰ درصد افزایش قیمت مواجه بودند. این روند به تمام بازار ارزهای دیجیتال کشیده شد، به طوری که ۹۴ ارز دیجیتال از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر افزایش قیمت داشتند.

جدول ۱- نوسان ۷ روزه قیمت ارزهای دیجیتال برتر

 نوسان ۷ روزه قیمت ارزهای دیجیتال برتر

جدول ۲- افزایش یا کاهش رتبه ارزهای دیجیتال در فهرست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر

رتبه ارزهای دیجیتال

روند اخیر بیت کوین، از عملکرد بازار بورس، اوراق بهادار و طلا پیشی گرفت.

نمودار بیت کوین

چه چیزی می‌تواند این روند را توضیح دهد؟

چندین عامل برای پاسخ به این سوال وجود دارد. یکی از این عوامل علاقه بازیابی شده ثروتمندان بزرگ است. نیکولاس کاولی از تیم DailyFX گفت:

افزایش قیمت اخیر بیت کوین با سفارش خرید کلان (طبق شایعات حدود ۱۰۰ میلیون دلار است) شروع شده است. عدم نوسان قیمت بیت کوین در هفته های اخیر باعث شده است که قیمت ها تحت نظر و کنترل قرار داشته باشد و حجم کم معاملات بازار نسبت به نقدینگی بیشتر بازار، همواره دلیل بهتری برای نوسانات شدید بوده است.

کریل بنسونوف مشاور فناوری نیز با این صحبت موافق است. وی بیان کرد:

این افزایش قیمت به دلیل سفارش بسیار بزرگ است که ده ها میلیون دلار ارزش دارد. این موضوع، نشانه دیگری است که بازیگران سازمانی وارد بازار شده اند.

از طرف دیگر، نگرش کاهش نرخ بهره وجود دارد که این موضوع، سرمایه گذاری ها را با ریسک مواجه می‌کند.

کاولی توضیح داد:

هم چنین مسائل تکنیکال بازار نیز وجود دارد. حجم معاملات بازار ۳ الی ۴ برابر میزان معمول است که بیانگر افزایش شدید است. علاوه بر عبور از سطح مقاومتی، این روند هم چنین از میانگین نوسان ۲۰۰ روزه که حدود ۴,۶۵۰ دلار بود به راحتی عبور کرد.

این روند تا کجا ادامه خواهد یافت؟ آیا قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید؟ طبق سخنان بنسونوف تمام این شرایط به این موضوع بستگی دارد که قانونگذاران، ابزارهای مالی را تایید کنند تا سرمایه گذاران بیشتری امکان داشته باشند تا در بازار ارزهای دیجیتال مشارکت کنند. وی اذعان داشت:

برای آنکه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به ۲۰ هزار دلار برسد، به کاتالیزور و محرک مهمی نیاز است و معتقدم تنها محرکی که این قدرت را داشته باشد، تایید ETF می‌باشد. بدون تایید ETF، در بهترین حالت قیمت بیت کوین به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید.

هرچند مشخص نیست که چه شرایطی به وجود خواهد آمد اما یک موضوع کاملا روشن است. نوسان در بازار ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت و برنده ها و بازنده های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا