اخبار خارجی

سناتور آمریکایی حامی بیت کوین، لایحه جامع مالیات بر رمز ارزها را ارائه می‌کند

سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) قصد دارد تا لایحه‌ای جامع در خصوص رمز ارزها را برای تصویب راهی سنا کند. این لایحه شامل چگونگی مالیات بر رمز ارزها است و به محافظت از کاربران می‌پردازد. این لایحه همچنین به ایجاد نهادی جهت نظارت بر بازار دارایی‌های دیجیتال تاکید دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com، در این لایحه به طور شفاف اشاره شده که هر دسته از دارایی به کدام طبقه تعلق دارد. همچنین چارچوب نظارتی در خصوص استیبل کوین‌ها در آن تعبیه شده شده است و ایجاد یک نهاد برای نظارت بر بازار رمز ارزها را در دل خود دارد. این نهاد پیشنهادی، تحت حوزه قضایی مشترک کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) کار خواهد کرد.

سناتور لومیس در کمیسیون بانکی سنا مشغول به فعالیت است و بارها از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزشمند نام برده است. او اخیرا اعلام کرد ۵ بیت کوین دارد و برنامه‌ای برای فروش آن ندارد. در ماه اکتبر (آبان) او در کنگره اعلام کرد:

از خدا بابت وجود بیت کوین و سایر دارایی‌های غیرفیات سپاسگزارم. این دارایی‌ها نسبت به بی‌مسوولیتی دولت‌ها از جمله دولت آمریکا فراتر می‌روند.

در گذشته نیز چندین لایحه در کنگره در خصوص قوانین نظارتی بر رمز ارزها مطرح شده بود. در ماه آگوست (مرداد) دان به‌یر (Don Beyer) لایحه‌ای را در خصوص ساختار بازار رمز ارزها و محافظت از کاربران مطرح کرد. در این لایحه اختیارات SEC در خصوص اوراق بهادار دیجیتال و اختیارات CFTC در خصوص دارایی‌های دیجیتال در نظر گرفته شده بود. در آپریل (فروردین) مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را تصویب کرد که SEC و CFTC را ملزم به ایجاد کارگروهی با تمرکز بر دارایی‌های دیجیتال می‌کرد.

در ماه آگوست نیز ۲ قانون‌گذار آمریکایی از روسای SEC و CFTC خواستند تا کارگروهی مشترک در خصوص نظارت بر رمز ارزها تشکیل دهند.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا