چگونه حریم خصوصی خود را در تراکنش های بیت کوین افزایش دهیم؟

بیت کوین اغلب به عنوان یک شبکه پرداخت ناشناس شناخته می‌شود. اما در واقع، بیت کوین را می‌توان یکی از شفاف ترین شبکه های پرداخت جهان خواند. هم چنین هنگامی که از بیت کوین به طور صحیح استفاده شود، می‌تواند سطح قابل قبولی از حریم خصوصی را ارائه دهد. همواره به یاد داشته باشید که مسئولیت به کارگیری اقدامات مناسب برای محافظت از حریم خصوصی به عهده خودتان است.

قابل پیگیری بودن بیت کوین

بیت کوین با سطح بی سابقه ای از شفافیت کار می‌کند که اکثر کاربران قبلا با آن مواجه نشده اند. تمام تراکنش های بیت کوین به صورت عمومی و قابل پیگیری هستند و در شبکه بیت کوین ذخیره می‌شوند. آدرس های بیت کوین تنها اطلاعاتی هستند که بیان می‌کنند بیت کوین به کجا اختصاص داده شده و ارسال شده است. این آدرس ها به صورت محرمانه و توسط کیف پول کاربر ایجاد می‌شوند. هرچند این آدرس ها پس از استفاده شدن شامل سابقه تمام تراکنش هایی می‌شوند که در آنها شرکت کرده اند. تمام کاربران می‌توانند موجودی و تمام تراکنش های آدرس را مشاهده کنند. از آنجایی که کاربران معمولا باید هویت خود را مشخص کنند تا محصولات و خدمات را دریافت کنند، آدرس های بیت کوین نمی‌توانند کاملا ناشناس بمانند و از آنجایی که بلاک چین دائمی است، ذکر این نکته مهم است که چیزی که اکنون قابل پیگیری نیست ممکن است در آینده پیگری و رصد آن به امری ساده تبدیل شود. به این دلایل، آدرس های بیت کوین فقط باید یکبار استفاده شوند و کاربران باید باید مراقب باشند تا آدرس های خود را فاش نکنند.

استفاده از آدرس های جدید برای دریافت پرداخت ها

به منظور محافظت از حریم خصوصی خود، هربار که پرداخت جدید دریافت می‌کنید باید از آدرس جدید بیت کوین استفاده کنید. به علاوه، می‌توانید از چندین کیف پول برای اهداف متفاوت استفاده کنید. این امر به شما امکان می‌دهد تا هر تراکنش خود را به شیوه ای مجزا کنید که مرتبط کردن آنها به یکدیگر غیرممکن شود. افرادی که به شما ارز دیجیتال ارسال می‌کنند نمی‌توانند سایر آدرس های بیت کوین شما را مشاهده کنند. این مهم ترین توصیه ای است که باید به خاطر داشته باشید.

مراقب فضای عمومی باشید

هنگامی که صحبت از حریم خصوصی می‌شود، انتشار آدرس بیت کوین در هر فضای عمومی نظیر وبسایت یا شبکه های اجتماعی ایده خوبی نیست، مگر آنکه هدف شما دریافت کمک های خیریه عمومی یا پرداخت با شفافیت کامل باشد. اگر تصمیم گرفتید این کار را انجام دهید، همیشه به یاد داشته باشید اگر با این آدرس، سرمایه ای به یکی دیگر از آدرس های خود انتقال دهید، این آدرس ها وارد سابقه آدرس عمومی شما خواهند شد. به علاوه، بهتر است مراقب باشید تا اطلاعات مرتبط با تراکنش ها و خریدهای خود را که می‌توانند منجر به شناسایی آدرس بیت کوین شما شوند را منتشر نکنید.

آدرس IP شما می‌تواند ثبت شود

از آنجایی که شبکه بیت کوین یک شبکه همتا به همتا است، می‌توان به واسطه تراکنش ها دقت و آدرس IP آنها را ثبت کرد. کلاینت نودهای کامل، تراکنش تمام کاربران را دقیقا همانند تراکنش های خود می‌توانند ثبت کنند. این موضوع بدان معنا است که پیدا کردن مبدا هر تراکنش به خصوصی می‌تواند دشوار باشد و هر نود بیت کوین را می‌توان به عنوان منبع تراکنش اشتباه گرفت. بهتر است آدرس IP رایانه خود را با ابزاری نظیر تور (Tor) پنهان کنید تا ثبت آن امکان پذیر نباشد.

محدودیت های خدمات ترکیب کوین

بعضی از خدمات آنلاین به اسم خدمات ترکیب کوین (Mixing) به منظور قابل پیگیری نبودن کوین ارائه می‌شوند. نحوه کار این سرویس، دریافت و ارسال مجدد مقداری کوین با استفاده از آدرس های بیت کوین است. ذکر این نکته مهم است که قانونی بودن استفاده از این خدمات به قوانین موجود در کشورهای مختلف بستگی دارد. چنین سرویس هایی از شما می‌خواهند در خصوص به سرقت نرفتن یا عدم نگهداری سابقه درخواست شما به آنها اعتماد کنید. اگرچه خدمات ترکیب کوین می‌تواند قابل پیگیری بودن مقدار اندکی کوین را از بین ببرد، اما این امر برای تراکنش های بزرگتر بسیار دشوار می‌شود.

بهبودها و ارتقاهای آینده

بهبودها و ارتقاهای بسیار زیادی را می‌توان در زمینه حریم خصوصی انتظار داشت. برای مثال، اقداماتی در خصوص API های پیام پرداخت در حال انجام است تا از شامل شدن چند آدرس طی عملیات پرداخت اجتناب شود. ممکن است به تدریج تغییر آدرس ها در سایر کیف پول ها پیاده سازی شود. رابط کاربری گرافیکی ممکن است بهبود یابد تا ویژگی های درخواست پرداخت کاربرپسندتری ارائه شود. اقدامات و تحقیقات مختلفی نیز در خصوص توسعه سایر ویژگی های حریم خصوصی انجام شده است.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع bitcoin
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر