اخبار خارجی

قیمت بیت کوین همزمان با قیمت طلا افزایش می یابد؛ چه تاثیری بر چشم‌انداز بیت کوین دارد؟

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط Skew، همبستگی و رابطه بیت کوین و طلا به بالاترین سطح خود طی یک سال گذشته رسیده است. از ماه‌ مارس تا جولای، بیت کو‌ین همبستگی بیشتری با بازار بورس آمریکا و S&P 500 داشت.

افزایش همبستگی بین بیت کوین و طلا گویای آن است که سرمایه‌گذاران بیشتری، بیت کو‌ین را به عنوان ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

همبستگی و رابطه بیت کوین و طلا
همبستگی و رابطه بیت کوین و طلا

مدیران ارشد صنعت ارزهای دیجیتال: بیت کوین ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا است

احساسات مرتبط با طلا در حال بهبود است، زیرا شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های پوشش ریسک به دنبال محافظت از سرمایه‌های خود در مقابل تورم هستند. طلا همواره به عنوان دارایی امن و ذخیره ارزش در دسترس در مقابل تورم عمل کرده است.

از زمان سخنرانی جروم پاول رییس هیات مدیره فدرال رزرو در وایومینگ تاکنون، تقاضا برای دارایی‌های امن در حال افزایش است. در نتیجه، قیمت طلا افزایش یافته و عملکردی بهتر نسبت به بسیاری از دارایی‌های سنتی در سال ۲۰۲۰ داشته است.

افزایش قیمت همزمان بیت کوین و طلا یک نکته مثبت برای بیت کو‌ین به حساب می‌آید. با بهبود احساسات سازمان‌ها نسبت به بیت کو‌ین، همبستگی بین این ارز دیجیتال و طلا نیز ارتقا یافته است.

طبق گزارش U.Today، شرکت MicroStrategy که در آمریکا واقع است ۴۲۵ میلیون دلار بیت کو‌ین خریده است. پس از این خرید، حجم معاملات صرافی قراردادهای آتی بیت کوین بکت به رکورد جدیدی افزایش یافت.

همزمان شدن افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران سازمانی و افزایش همبستگی با طلا باعث بهبود چشم‌انداز بلندمدت بیت کو‌ین شده است.

برادران وینکلووس معتقدند بیت کوین از طلا پیشی خواهد گرفت

تایلر وینکلووس موسس صرافی جمینای اخیرا اذعان داشته است که بیت کو‌ین سرانجام می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته باشد و از آن پیشی بگیرد.

بیت کوین هنوز یک دارایی جوان است و اول راه قرار دارد. در نتیجه، طلا به دلیل اعتمادی که طی سالیان گذشته به وجود آورده است از این لحاظ به بیت کو‌ین برتری دارد. اما تایلر وینکلووس معتقد است در بلندمدت، بیت کو‌ین به یک دارایی منسجم و شناخته‌شده تبدیل خواهد شد. وی در این خصوص گفت:

این نکته درست است که طلا سابقه چندهزار ساله دارد و اعتماد خوبی را به دست آورده است. در نتیجه انتخاب میان‌مدت خوبی برای افراد ریسک گریز است. بیت کوین هنوز یک دارایی جوان است و بنابراین دارای ریسک های فناوری و هم‌چنین ریسک‌های سیاسی در بعضی از کشورها است. با این حال ما معتقدیم که بیت کوین سرانجام در دهه بعدی طلا را کنار خواهد زد و از آن پیشی خواهد گرفت.

برای آنکه بیت کو‌ین در روند مثبتی باقی بماند، زیرساخت‌های این ارز دیجیتال باید دائما بهبود و ارتقا یابند. طی دو سال گذشته، جوانب مختلفی از بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال به بلوغ رسیده است. چارچوب‌های قانونی بیت کو‌ین از جانب نهادهای قانونگذاری شفاف‌تر شده‌اند.

برای مثال، نیروی ویژه اقدام مالی (FATF)، چارچوب‌های قانونی خود برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال را تقویت کرده است. این سازمان هم‌چنین گفته است که حوزه ارزهای دیجیتال آمریکا کاملا مطابق با توصیه‌های FATF است.

بهبود زیرساخت‌ها و قانونگذاری بیت کو‌ین و هم‌چنین تقویت باور و مفهوم اینکه بیت کوین طلای بعدی است، می‌تواند به رشد بلندمدت این ارز دیجیتال کمک کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا