اخبار بلاکچین

همکاری ردیت و اتریوم برای بهبود مقیاس پذیری این شبکه

شبکه اجتماعی محبوب یعنی Reddit که ماهیانه بیش از ۱.۷ میلیارد بازدیدکننده دارد، اکنون قصد دارد برای اولین بار با بنیاد اتریوم در زمینه بلاک چین همکاری کند. در راستای اعلام این خبر توسط ادمین ردیت یعنی u/jarins، هدف این همکاری افزایش تعامل با بلاک چین، سرعت دادن به مقیاس پذیری و منابع اکوسیستم Ethereum و افزایش ارزش و استقلال تکنولوژی بلاکچین به میلیون‌ها کاربر ردیت است.

همکاری ردیت و اتریوم

همکاری ردیت و اتریوم

در سال ۲۰۲۰ ردیت دو پروژه بزرگ با تمرکز بر روی اتریوم پیاده سازی کرده است. اولین پروژه اپلیکیشنی به نام Community Points است که به کاربران Reddit برای مشارکت در ایجاد محتوای کاربردی در این پلتفرم، توکن‌های ERC20 پاداش می‌دهد. پروژه دوم نیز یافتن نظریه‌ها و راه حل‌هایی برای بهبود مقیاس پذیری اتریوم است که از طریق شبکه اصلی به اپلیکیشن‌هایی مانند Community Points کمک کنند تا بتوانند به ۴۰۰ میلیون کاربر ماهیانه این شبکه سرویس دهند.

با همکاری رسمی‌تر با بنیاد اتریوم، تمرکز بر روی توسعه تکنولوژی مقیاس پذیری است، تا بتواند برنامه‌های در مقیاس بزرگ مثل Community Points را بر روی شبکه اتریوم پشتیبانی کند. این پروژه توسط تیم کریپتویی که در داخل شرکت ردیت فعالیت می‌کنند، رهبری می‌شود و از تمام مهندسانی که به مفهوم مقیاس پذیری علاقه دارند، دعوت به همکاری کرده است، تا با کمک یکدیگر بتوانند یک اینترنت غیرمتمرکزتر توسعه دهند. تمام تکنولوژی مقیاس پذیری توسط همکاری‌های جدید، متن باز است و عموم می‌توانند مراحل توسعه را مشاهده کنند.

طبق این اعلامیه، اپلیکیشن Community Points اکنون در فاز بتا (آزمایشی) بر روی شبکه Rinkeby قرار دارد و در حال آزمایش در r/Cryptocurrency و r/FortNiteBR است. ردیت این برنامه را به عنوان اولین اقدام غیرمتمرکزسازی، به منظور قدرت دادن به افراد برای داشتن حسابرسی و مالکیت بیشتر در اجتماعی که خود می‌سازند و در آن مشارکت می‌کنند، می‌دانند.

منبع
cointelegraph

آرن امیریان

من آرن امیریان هستم و از سال ۲۰۲۰ در بازار رمزارزها و تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کنم. از همان زمان اعتقاد داشتم که این تکنولوژی می‌تواند در آینده‌ای نزدیک، سیستم‌های مالی و بانکداری سنتی را متحول کند. پس از مدت کوتاهی که در میهن بلاکچین مشغول به کار شدم، به این حوزه گسترده بسیار علاقمند شدم. اکنون حوزه مطالعاتی من راهکارهای لایه ۲، بلاکچین‌های لایه ۱، DAGها، شبکه‌های حریم خصوصی و آدیت کردن کدهای پروژه‌هاست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا