اخبار خارجی

XRP جایگاه سومین ارز دیجیتال بازار را از تتر پس گرفت

قیمت رمز ارز XRP پس از مدت‌ها مجددا بالای ۳۰ سنت معامله شد. در روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، این ارز دیجیتال در کنار بیت کوین و اتریوم رشد بالایی را تجربه کرد تا مجددا جایگاه سوم بازار را از تتر پس بگیرد.

افزایش تعداد نهنگ‌های ریپل در کنار رشد قیمت

بررسی داده‌های شبکه ریپل نشان می‌دهد که از ۱۸ جولای (تقریبا دو هفته پیش) تعداد نهنگ های ریپل که در کیف پول دیجیتال خود بین ۱ تا ۱۰ میلیون XRP نگهداری کرده‌اند، افزایش یافته است. رمز ارز ریپل در ۱۸ جولای در محدوده ۱۹ سنت معامله می‌شد. این در حالی است که قیمت ریپل تا محدوده ۳۲ سنت نیز افزایش یافت؛ و رشدی بیش از ۵۰ درصد داشت. با این رشد در قیمت این ارز دیجیتال، XRP مجددا به جایگاه سوم بازار ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازاری رسید. در کنار رشد قیمت، حجم معاملات این ارز دیجیتال نیز افزایش یافته است؛ به طوریکه در دو روز گذشته حجم معاملات آن، دوبرابر شده است. افزایش در حجم معاملات به دلیل افزایش فعالیت نهنگ های این شبکه است.

رشد قیمت ریپل

تصویر بالا تغییرات تعداد ریپل‌های موجود در کیف پول ها را در یک ماه گذشته نشان می‌دهد. نمودار بالا نشان می‌دهد که کیف پول‌هایی که تعداد ۱۰,۰۰۰ ریپل یا بیشتر نگهداری کرده‌اند، ۲ درصد افزایش یافته‌اند. تعداد Holder هایی که در ماه گذشته حداقل ۱۰۰,۰۰۰XRP (معادل ۲۹,۰۰۰ دلار) نگهداری کرده‌اند، ۳ درصد افزایش یافته است؛ تعداد افرادی که ۱ میلیون XRP  (معادل ۲۹۰,۰۰۰ دلار) را در کیف پول خود نگهداری می‌کنند، ۲ درصد افزایش یافته است؛ در انتها این نمودار نشان می‌دهد که ۴ نفر به تعداد افرادی که معادل ۳ میلیون دلار را در کیف پول ریپل خود نگهداری کرده‌اند افزوده شده و تعداد آن‌ها به ۴۶۵ کیف پول منحصر به فرد رسیده است. مجموع این اطلاعات خبر از ورود پول هوشمند به بازار ریپل و رشد قیمت آن می‌دهد. تصویر زیر به طور خاص تعداد کیف پول‌هایی که بین ۱ تا ۱۰ میلیون ریپل را نگهداری می‌کنند نشان می‌دهد.

روند صعودی ریپل XRP

همانطور که در تصویر مشخص است، در یک ماه گذشته با افزایش قیمت، تعداد Holder های سومین ارز دیجیتال بازار نیز روندی صعودی داشته است.

تغییرات در شبکه بلاک چین ریپل

ممکن است دلیل این اقبال بازار به Ripple و رشد قیمت آن، ارائه محصول جدید این شبکه بلاک چین باشد. این شبکه، پلتفرم پرداخت همتا به همتا P2P‌ را با تازگی منشتر کرده است و با این محصول وارد حوزه پرداخت‌های مالی ارزهای دیجیتال نیز شده است و این اتفاق مثبتی برای ریپل خواهد بود.

Ripple یک پلتفرم برای پرداخت‌های مالی است؛ این موضوع حقیقتی انکار ناپذیر در مورد XRP است که به دلیل ساختار آن، بیشتر از دیگر ارزهای دیجیتال مورد توجه بانک‌های مطرح دنیا مانند Standard Chartered (شعبه مرکزی در لندن بوده و بیش از ۱۲۰۰ شعبه در جهان دارد) قرار گرفته است. به همین دلیل این شبکه بلاکچین می‌تواند به عنوان ابزاری برای نقل انتقالات مالی بین المللی مورد استفاده قرار گیرد. این اخبار باعث افزایش خریداران و در نتیجه رشد قیمت این رمز ارز شده است.

تغییر در ساختار کدهای شبکه – Hook

تیم توسعه شبکه بلاکچین ریپل – لابراتوار Ripple – از تغییر و اصلاح کدهای شبکه ریپل خبر داده‌اند. این تغییر به هدف ارائه راهکاری برای توجیه پذیری اقتصادی تراکنش های این شبکه بلاکچین صورت گرفته است. این تغییر در کدهای دفتر کل ریپل دقیقا چیست؟ تیم توسعه این شبکه به این سوال پاسخ داده‌اند:

این تغییر در ساختار شبکه (Hook) در جهت اصلاح اقتصادی تراکنش‌ها بسیار عملکری ساده‌ای دارد. برای مثال، تراکنش‌های زیر ده XRP بازگشت خورده و انجام نخواهد شد؛ یا در سیستم پرداخت مالی جدید، در صورتی که آدرس کیف پولی در لیست Hook سایر نودهای شبکه قرار گرفته باشد، تمامی تراکنش‌های آن بازگشت خورده و انجام نشود.

توسعه‌دهندگان در بیان مزایای این اصلاح جدید (Hook) به این نکته اشاره کرده‌اند که، هویت افرادی که در شبکه تراکنش‌های خود را انجام می‌دهند، به صورت خودکار قابل رویت است. البته انجام این تغییرات مشروط به تایید ۸۰ درصد از نودهای شبکه ریپل خواهد بود. پروپوزال این اصلاح، توسط تیم توسعه ریپل به جامعه بلاکچین Ripple ارائه خواهد شد و انجام این تغییر به رای گذاشته خواهد شد. اما این خبر پیش از قطعی شدن اثر خود را بر روی قیمت گذاشته است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا