اخبار آلتکویناخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو و ریپل؛ ۳ شهریور ۱۴۰۰

بازار ارزهای دیجیتال در اواسط هفته جاری با کاهش قیمت‌ها مواجه شده است. بیت کوین، بزرگ‌ترین رمز ارز بازار که پیشران روند صعودی کنونی بود، حمایت ۴۹۰۰۰ دلار را از دست داد و حمایت‌های نزدیک به ۴۸۰۰۰ دلار را آزمایش می‌کند. از سوی دیگر آلتکوین‌ها نیز با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. در این مطلب به بررسی و تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو و ریپل می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Coingape، رمز ارز ریپل به خوبی موقعیت خود را بالاتر از سطح ۱.۱ دلار حفظ کرده است. صعود اخیر قیمت ریپل به ۱.۳ دلار نتوانست حمایت کافی را برای ادامه روند صعودی جذب کند و از این رو با کاهش قیمت روبرو شد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تحلیل قیمت ریپل

سرمایه‌گذاران امیدوار بودند قیمت رمز ارز XRP بالاتر از ۱.۴ دلار بسته شود و بتواند تا ۱.۶ دلار صعود کند. با این حال باید در حال حاضر با فشار فروش دست و پنجه نرم کنند.

در بررسی نمودار روزانه قیمت ریپل و بررسی اندیکاتور MACD نشانه بازار نزولی دیده می‌شود. با از دست رفتن حمایت‌های کلیدی، سیگنال فروش ظاهر شد و به نظر می‌رسد در کوتاه مدت کاهش قیمت ادامه داشته باشد.

بنابراین از دست رفتن سطح حمایت ۱.۱ دلاری می‌تواند قیمت را به سمت ۱ دلار و حتی ۰.۹ دلار هدایت کند. اندیکاتور RSI نیز از ناحیه خرید بیش از حد به سمت خط میانه عقب‌نشینی کرده است که بر روند نزولی بازار تاکید می‌کند. به این معنی که فروشندگان قدرت بیشتری در بازار در دست دارند و ممکن است قیمت را تحت کنترل خود درآورند؛ مگر آنکه حمایت ۱.۱ دلاری بتواند موقعیت خود را حفظ کند.

در زمان نگارش این خبر ریپل با ۵.۹٪ کاهش قیمت نسبت به روز گذشته در محدوده ۱.۷ دلار خرید و فروش می‌شود.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP تایم‌فریم روزانه

تحلیل قیمت کاردانو

رمز ارز کاردانو (ADA) پس از آنکه به اوج قیمت خود در ۲.۹۷ دلار دست پیدا کرد، در حال بازگشت به سطوح پایین‌تر است. در زمان نگارش این خبر قیمت کاردانو ۲.۷۶ دلار است. ممکن است این تنها یک اصلاح قیمت مقطعی باشد. زیرا بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که هدف بعدی کاردانو در میان‌مدت روی ۵ دلار تنظیم شده است.

با این حال اگر اندیکاتور MACD سیگنال فروش ارسال کند این اصلاح قیمت می‌تواند ادامه داشته باشد. در حال حاضر این اندیکاتور ۰.۳۵ را نشان می‌دهد در حالیکه اندیکاتور RSI در تایم‌فریم روزانه شرایط خرید بیش از حد را نشان می‌دهد. بنابراین از آنجا سرمایه‌گذاران به دنبال تحکیم حمایت‌ها هستند امکان اصلاح قیمت وجود دارد.

از طرف دیگر اگر حمایت ۲.۷ دلاری بتواند از روند نزولی جلوگیری کند، انتظار می‌رود کاردانو بار دیگر برای دستیابی به قیمت ۳ دلار تلاش کند. عبور از قیمت ۳ دلار می‌تواند خریداران بیشتری را با هدف دستیابی به قیمت ۵ دلار وارد بازار کند.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADA تایم‌فریم روزانه

منبع
coingape

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا