اخبار آلتکوین

نگرانی در خصوص قیمت XRP؛ آیا بنیانگذار ریپل باعث کاهش قیمت آن می شود؟

ریپل،‌ سومین ارز دیجیتال از نظر حجم بازار،‌ همچنان در حال رشد است. طبق گزارش کوین مارکت کپ،‌ قیمت ریپل به اوج خود یعنی ۰.۳۲ دلار رسید. این رقم بیشترین میزان ارزش ریپل از اواسط فوریه بوده است. در زمان نگارش این مطلب قیمت ریپل ۰.۳۰ دلار است.

با وجود افزایش قیمت،‌ نگرانی‌ها در داخل جامعه ریپل در مورد یکی از موسسان آن یعنی جد مک کالب در حال افزایش است. برخی افراد جامعه معتقدند که مک کالب در حال دامپ کردن کوین‌های XPR در بازار است و به همین دلیل قیمت کاهش می یابد..

مک کالب ریپل را به همراه شخص دیگری بنیان گذاری کرد و سپس از این پروژه خارج شد. وقتی که او پروژه ریپل را ترک کرد،‌ مالک ۹ میلیارد کوین XPR بود. در آن زمان او موافقت کرده بود که فقط تعداد مشخصی از XPR را سالانه در بازار دامپ کند تا روی قیمت بازار اثر نگذارد.

بعد از این که او در مورد توافقش با پروژه ریپل در سال ۲۰۱۶ تجدید نظر کرد،‌ به صورت روزانه درصدی از کوین‌ها را می‌فروشد. او در وبسایت خود نوشت:

افزایش چشمگیر در قابلیت و توانایی فروش را همزمان با افزایش حجم معاملات امکان پذیر می‌سازد، نکته ای که قبل از آن ممکن نبود

مقدار تراکنش‌ها پس از این اتفاقات افزایش پیدا کرده‌اند. اخیرا،‌ ۵.۲ میلیارد XPR معامله شد که بیشترین مقدار از اواسط فوریه تا به حال است و میلیاردها دلار بیشتر از میزان فروش روزانه این کوین در سال ۲۰۱۶ است.

ویل آلرت (Whale Alert)،‌ در به روز رسانی یکی از پست‌های قدیمی‌اش در مورد سرمایه جان مک کالب نوشت:‌ او ۲۶۶٪ از کوین‌های XPR خودش در مقایسه با سال گذشته را فروخته است. این اکانت توییتری رصدکننده فعالیت بزرگترین سرمایه گذاران دریافت که متوسط مقدار کوین‌های مک کالب در هر روز چیزی حدود ۱.۷۴ میلیون یا ۳۷۴.۲۰۰ دلار است.

آیا جان مک کالب در حالت به هم ریختن بازار XPR است؟

ویل آلرت (Whale Alert) طبق گزارشات رصد شده‌اش نوشت:

مبلغ کوین‌هایی که مک کالب می فروشد در مقایسه با کل حجم معاملات روزانه، ناچیز است.

این اکانت در ادامه همین بحث نوشت:

سوال اصلی این است که مقدار خالص XPRهای در دسترس کالب چقدر است. با وجودی که ما هنوز داده‌های کافی برای بیان قطعی این مسئله نداریم،‌ ولی می‌توانیم آن را مشخص کنیم چون که او منحصرا در حال فروش  XPR است و آن‌ها را به مقدار خالص کوین‌‌های در دسترس خود اضافه می‌کند.

ویل آلرت می‌گوید که او در حال سرمایه گذاری مجدد روی بازار ارزهای دیجیتال نیست و ادامه می‌دهد:

به نظر می‌رسد که او سود به دست آمده از این طریق را‌ مستقیما از طریق صرافی بیت استمپ (Bitstamp) تبدیل به پول نقد می‌کند و مدارکی مبنی بر سرمایه گذاری مجدد آن در بازار نداریم.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا