اخبار خارجی

ریپل در حسرت اضافه شدن به صرافی‌های Gemini و Coinbase

همانطور که همه می‌دانیم، ارز رمزنگاری‌شده ریپل در مدت اخیر بدون هیچ مشکلی در بازار فعالیت داشته و حتی ماه گذشته یکی از شلوغ‌ترین ماه‌های خود را پشت سر گذاشته است. اما با این وجود، شرکت ریپل هنوز در یک مورد نتوانسته موفق شود: اضافه کردن کوین ریپل به لیست دو صرافی Coinbase و Gemini، از بزرگترین صرافی‌های آمریکا.

ریپل ممکن است مدام خبر از شراکت و امضای قرارداد همکاری با کمپانی‌های مختلف بدهد، اما هنوز در متقاعد کردن و جلب نظر صرافی‌ها در آمریکا موفق نشده است. به گزارش بلومبرگ، چهار تن از افراد ناشناس داخلی ادعا می‌کنند که ریپل به این دو صرافی پیشنهاد پول داده است. گفته می‌شود که یک مدیر اجرایی ریپل به صرافی Gemini یک میلیون دلار پیشنهاد داده تا توکن XRP را به لیست ارزهای خود اضافه کند. همچنین ادعا کرده که میتواند این صرافی را به رتبه سوم (بر حسب حجم معاملات در مارکت‌کپ) برساند. موارد دیگری هم از جمله تامین هزینه‌های شرکت Gemini، برای متقاعد کردن آنها پیشنهاد شده است.
این منابع همچنین اعلام کردند همین پیشنهادات به Coinbase هم داده شده فقط با این تفاوت که رقم پیشنهادی ۱۰۰ میلیون دلار توکن XRP بوده است.
بدیهی است که هر دو صرافی Gemini و Coinbase پیشنهاد این شرکت را رد کردند و هر دو حاضر به ارائه جزئیات بیشتر به بلومبرگ در مورد موضوع شدند. ریپل هم این اخبار و ادعاهای این دو شرکت را انکار کرده است. Emmalee Kremer، سخنگوی این شرکت اظهار داشت:

ریپل همواره بر روی ساخت و رشد یک اکوسیستم قوی و شفاف رویXRP  متمرکز بوده‌است. ما می‌خواهیم XRP بزرگ‌ترین دارایی دیجیتال که قادر به پرداخت سریع‌تر و ارزان‌تر جهانی باشد، باشیم.

ریپل متمرکز

اما چیزی که صرافی‌های Gemini و Coinbase را از اضافه کردن این ارز باز می‌دارد، به رغم این ادعا که از فن‌آوری غیر متمرکز استفاده می‌کند، ماهیت متمرکز شرکت ریپل است. از آنجا که XRP توسط یک شرکت اداره می‌شود، ممکن است به این معنا باشد که این توکن در دسته ارزهای رمزنگاری‌شده طبقه‌بندی نمی‌شود. اگر این دسته‌بندی را درست فرض کنیم، ریپل جز ارزهای مورد علاقه بازار قرار نمی‌گیرد، چرا که غیرمتمرکز بودن و عدم وجود نهاد مرکزی، از بزرگترین ویژگی‌هاییست که مردم را به این بازار جذب می‌کند.

با این اوصاف، به نظر نمی‌رسد ریپل تا زمانیکه مشکل متمرکز بودن خود را حل نکند، بتواند جایی در این دو صرافی بزرگ داشته باشد.

 نظر شما راجع به ریپل چیست؟ آیا این ارز استانداردها و ویژگی‌های یک ارز رمزنگاری‌شده را دارد؟

منبع
coindoo

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا