اخبار آلتکوین

احیای پروژه ریپل با قابلیت قراداد هوشمند

با اینکه پروژه ریپل از سال ۲۰۱۲ آغاز شد، سال گذشته توجه‌ها را به خود جلب کرد. مشارکت‌های عظیم و انتشار محصولات  کارآمد، ریپل را پیشگام در صنعت بلاکچین کرد، تا جایی که موسسات مالی اصلی از پروتکل پرداخت ریپل برای به روز رسانی زیر ساخت نرم افزاری خود استفاده کردند. به موجب این کار انتقال وجه بین بانکی آسان‌تر و قابل اطمینان‌تر شد. با توجه به این نوع استفاده از توکن XRP ریپل و حجم بازاری آن، در جایگاه سوم کریپتوکارنسی‌ها به راحتی باقی خواهد ماند.

در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ صنعت کریپتوکارنسی با بازاری نزولی مواجه شد. تیم‎‌های توسعه برای تثبیت بازار پروژه‌های جدیدی را شروع و گسترش دادند. ریپل هم پروژه پلتفرم Codius خود را احیاء خواهد کرد. با توجه به اعلام تیم ریپل در سال ۲۰۱۴،  پلتفرم Codius قابلیت قرارداد هوشمند را به بلاکچین ریپل اضافه خواهد کرد.

Codius چیست؟

codius

قبل از اتریوم، پروژه Codius پتانسیل فناوری قرارداد هوشمند را درک کرد. در حال حاضر اپلیکیشن‌های غیر متمرکز به عنوان یک ویژگی از قراردادهای هوشمند که روی بلاکچین فعال شده‌اند، شناخته می‌شوند. البته قراردادهای هوشمند به اپلیکیشن‌های غیر متمرکز خلاصه نمی‌شود، احیای پلتفرم Codius به ریپل اجازه خواهد داد تا بتواند تکنولوژی خط تولید خود را معرفی کند. قراردادهای هوشمند یک لایه اضافی از امنیت و اجتناب از ریسک متقابل ارائه می‌دهد. به کمک این نوع از قراردادها، اشخاص ثالث حذف می‌شوند، ذینفعان باید شرایط قرارداد را پیروی بکنند، در غیر اینصورت این قرارداد اجرایی نخواهد شد. با توجه به اوضاع فعلی بازار ارزهای دیجیتالی ، برنامه‌های کاربردی مالی کوچکتر می‌توانند از پلتفرم Codius بهره ببرند. ریپل قصد دارد، انتقال پولی بین المللی را ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر کند. آزمایشگاه ریپل خود را به عنوان یک تیم توسعه دهنده موفق ثابت کرده است  و فعالیت آن‌ها در قراردادهای هوشمند مطمئنا جذاب خواهد بود.

به نظر شما آیا ریپل با قرادادهای هوشمندش می‌تواند رقیب جدی برای اتریوم باشد؟

منبع
spotlightgrowth

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا