اخبار آلتکوین

دفاعیه ریپل به دادگاه ارائه شد؛ ۱۰ میلیون دلار جریمه کافی است!

شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) با پیشنهاد SEC که به دنبال جریمه‌ای نزدیک به ۲ میلیارد دلار علیه این شرکت است، مخالفت کرده است. در دفاعیه ریپل ذکر شده است که دادگاه نباید بیش از ۱۰ میلیون دلار جریمه تعیین کند. در این مطلب، به جزییات مطرح شده در دفاعیه ریپل خواهیم پرداخت.

به گزارش میهن بلاکچین، شرکت ریپل لبز روز دوشنبه مخالفت خود را با پیشنهاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای درخواست از قاضی نیویورک برای اعمال جریمه‌ای نزدیک به ۲ میلیارد دلار علیه این شرکت اعلام کرد. استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty)، مدیر ارشد حقوقی ریپل گفته که این درخواست SEC شاهدی بر «ارعاب مداوم» این کمیسیون علیه رمزارزهاست.

جزییات دفاعیه ریپل

در دفاعیه ریپل به این موضوع اشاره شده است که:

دادگاه باید درخواست‌های SEC را رد کند و مجازات مدنی حداکثر ۱۰ میلیون دلاری را اعمال کند.

SEC از دادگاه خواسته بود که ریپل لبز را به پرداخت ۸۷۶ میلیون دلار به عنوان جبران کسب درآمد غیرقانونی، ۱۹۸ میلیون دلار به عنوان غرامت پرداخت به طرف برنده و ۸۷۶ میلیون دلار جریمه مدنی محکوم کند. این کمیسیون مدعی است که ریپل میلیاردها دلار از فروش سازمانی XRP به دست آورده است. همچنین، هنوز بیشترین مقدار XRP را در اختیار دارد و همچنان به فروش آن بدون ثبت نام به عنوان اوراق بهادار به خریداران سازمانی ادامه می‌دهد.

دادگاه نیز به این نتیجه رسیده بود که ریپل با فروش سازمانی XRP، قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است، اما ادعاهای مشابه توسط SEC مبنی بر اینکه فروش XRP در صرافی‌ها و از طریق الگوریتم‌ها نیز قانون را نقض می‌کند، رد کرده بود.

اما ریپل می‌گوید پس از حکم دادگاه در سال گذشته، روش فروش XRP را تغییر داده است. این شرکت در دفاعیه ارائه شده روز دوشنبه گفت:

ریپل علنا این حکم را پذیرفته است و اکنون دوباره این کار را انجام می‌دهد. اما روش فروش XRP و قراردادهای خود را تغییر داده است تا از مشکلات شناسایی شده توسط این دادگاه جلوگیری کند.

این شرکت در دفاعیه خود گفته است:

فروش سازمانی ریپل اصلا فاحش نبود. این فروش به چهل و یک «فرد و سازمان حرفه‌ای» و در طول هشت سال انجام شد. این سازمان‌ها به طور کامل در مورد معاملاتی که در آن وارد می‌شدند مطلع بودند و این کار را برای منافع مالی خود انتخاب کردند. هیچ ادعایی وجود ندارد که ریپل آنها را فریب داده یا گمراه کرده است.

همچنین، وکلای ریپل در دفاعیه این شرکت نوشتند:

درخواست‌های SEC برای اقدامات جبرانی شواهد بیشتری از تخطی در امور اداری را نشان می‌دهد که این پرونده را احاطه کرده است. کمیسیون بورس به‌گونه‌ای عمل می‌کند که گویی کاملا پیروز شده است. این نهاد با روالی که در پیش گرفته و مجازات جداگانه‌ای که بیش از ۲۰ برابر آن چیزی است که از هر متهم دیگری در پرونده دارایی‌های دیجیتال دریافت کرده، رفتار بی‌پروایی از خود نشان داده است.

علاوه بر این، ریپل در قسمتی که به درآمد ریپل از فروش سازمانی، مالیات بر درآمد پرداختی و زیان‌های آن مربوط بوده است، استدلال کرد که هیچ سودی از این بابت نداشته که مستحق جریمه باشد.

قیمت XRP نیز روز گذشته به ۰.۵۷ دلار رسید و اکنون با قیمت ۰.۵۴ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت XRP در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت XRP در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا