اخبار آلتکوین

درخواست SEC از دادگاه برای جریمه ۲ میلیارد دلاری ریپل

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دلیل اصرار خود مبنی بر جریمه شدن شرکت ریپل را که در یک پرونده قضایی در ۲۵ مارس (۶ فروردین) مطرح کرده است توضیح داد. میزان این جریمه ۱.۹۵ میلیارد دلار است.

به گزارش میهن بلاکچین، SEC از یک قاضی در نیویورک خواسته است تا ریپل لبز را حدود ۲ میلیارد دلار جریمه کند. مدیران ارشد شرکت ریپل، از جمله مدیرعامل آن برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse) و استوارت آلدروتی (Stuart Alderoty)، مدیر ارشد حقوقی ریپل، قبلا به این اقدام SEC اشاره کرده بودند. آنها اشاره کرده بودند که نسخه‌های ویرایش شده اسناد دادگاه تا ۲۶ مارس (۷ فروردین) برای عموم منتشر خواهد شد.

امروز، اسناد درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار فاش شد و درخواست این نهاد را از ریپل لبز برای پرداخت ۸۷۶ میلیون دلار به عنوان جبران کسب درآمد غیرقانونی، ۱۹۸ میلیون دلار به عنوان غرامت پرداخت به طرف برنده و ۸۷۶ میلیون دلار جریمه مدنی مطرح کرد. مبلغ کل این جریمه بالغ بر ۱.۹۵ میلیارد دلار است.

چرا SEC می‌خواهد ریپل ۲ میلیارد دلار جریمه شود؟

کمیسیون بورس آمریکا به دلیل حجم قابل توجهی از فروش XRP ثبت نشده طی سه سال گذشته، جریمه هنگفتی را علیه ریپل پیشنهاد کرده است. به گفته این نهاد قانون‌گذار، این حرکت برای جلوگیری از اقدامات مشابه در سراسر صنعت کریپتو ضروری است.

علاوه بر این، گری گنسلر ادعا کرده که ریپل نقض قوانین اوراق بهادار را تصدیق نکرده است. همچنین، این کمیسیون از ریپل به دلیل جعل واقعیت در مورد حکم دادگاه قبلی درباره XRP به عنوان یک پیروزی کامل و ادامه دادن به انحراف از مسئولیت اقدامات خود انتقاد کرده است.

SEC اشاره کرد که ریپل برای اصلاح رفتار خود، مانند ارائه اطلاعات پنهانی به سرمایه‌گذاران نهادی، گام‌های کافی برنداشته است. در عوض، ریپل شفافیت در مورد فروش XRP را کاهش داده است در حالی که اقدامات SEC را زیر سوال می‌برد.

علاوه بر این، SEC ریپل را به دور زدن عمدی قانون متهم کرد. این نهاد رگولاتور اشاره کرد که یک شرکت حقوقی ناشناس به ریپل توصیه کرده است که XRP را به صورت نقدی بفروشد یا آن را به عنوان سرمایه‌گذاری تبلیغ کند.

در نتیجه، به نظر SEC لازم است که جریمه قابل توجهی اعمال شود تا ریپل به اصلاح اقدامات خود با ثبت فروش اوراق بهادار و افشای اطلاعات ضروری یا خودداری از فروش اوراق بهادار ترغیب شود.

این کمیسیون در این پرونده اشاره کرده است:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از دادگاه می‌خواهد تا بررسی کند که فعالان، به‌ویژه در حوزه دارایی‌های کریپتو، چگونه می‌توانند به راحتی رفتاری مشابه ریپل داشته باشند و اعمال این جریمه پیام محکمی برای همگان باشد که چنین سوءاستفاده‌هایی قابل تحمل نخواهد بود.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت ریپل ۴.۹ میلیارد XRP به صورت نهادی به فروش رسانده است. اکنون مشخص نیست که جریمه مورد نظر SEC بر اساس قیمت فعلی XRP محاسبه شده است یا خیر.

گفتنی است آلدروتی از SEC انتقاد کرده و اعلام کرده است که این شرکت پاسخ خود را به پیشنهاد SEC در ماه آینده ارائه خواهد کرد. در پرونده SEC آمده است که «پاسخ ریپل باید حداکثر تا ۲۲ آوریل (۳ اردیبهشت) ۲۰۲۴ ثبت شود».

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا