اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

روسیه بلاکچین اتریوم را جایگزین سوییفت خواهد کرد

روسیه قصد دارد پرداخت‌های خود را که در فرمت یک سوییفت بومی انجام می‌شد، از سال ۲۰۱۹ به بلاکچین منتقل کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بلاکچین جدید یا بلاکچین اتریوم؟

رسانه‌های خبری در روز ۴ ماه می به نقل از Izvestiya ، منبعی نزدیک به بانک روسیه، گزارش دادند که مقامات در حال تصمیم‌گیری درباره یک راه‌حل مبتنی بر بلاکچین هستند که در آن ارسال پرداخت‌ها صورت خواهد گرفت. مقامات اظهار دارند می‌توانند با اقدامات داخلی یک بلاکچین راه اندازی کنند و یا از بلاکچین اتریوم استفاده کنند. دو بانک که در این حوزه آشنایی دارند قصد دارند اخبار در این زمینه را اعلام کنند.

اتریوم

این حرکت آخرین تعهد اصلی روسیه در خصوص فن‌آوری بلاکچین را نشان می‌دهد، موضوعی که کرملین اعلام کرده‌است که به شدت به بهره‌برداری از آن علاقه‌مند است. در این هفته گزارش شد که گریگوری مارشالکو، کارمند سرویس امنیت ایالتی FSB در نشستی در توکیو در سال ۲۰۱۷ به سازمان استانداردهای بین‌المللی (ISO) اعلام کرده که تکنولوژی بلاکچین به روسیه تعلق خواهد داشت:

اینترنت به آمریکایی‌ها تعلق دارد، اما بلاکچین به ما تعلق خواهد داشت.

به نظر می‌رسد قبل از تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال که در ماه جولای به اجرا در می‌آیند، مسکو به بررسی انواع استفاده‌های کاربردی از بلاکچین ادامه می‌دهد. با استفاده از بلاکچین برای SPFS، تحلیلگران اعتقاد دارند که این سیستم می‌تواند قابل‌اعتمادتر از سوییفت باشد که به دلیل هک ها و نگرانی‌های امنیتی در سالهای اخیر گرفتار مشکلات شده بود. یک مقام ارشد از بانک BKF هم اضافه کرد:

 اجرای فن‌آوری بلاکچین بدون شک سطح حفاظت ازSPFS  در مقابله با حملات هکرها را افزایش می‌دهد. این موضوع به ویژه مربوط به تعداد زیادی از بانک‌ها از جمله Globeks روسیه است که قربانی حملات هکرها از طریق سویفت بوده‌است.

تا زمان قطعی شدن پیاده‌سازی این پروژه، میزان کاهش هزینه‌های تراکنش با بلاکچین همچنان مشخص نیست. در حال حاضر کارمزد از طریق سوییفت، ۲ روبل (۰.۰۳ دلار) برای هر تراکنش است.

نظر شما چیست؟ آیا بلاکچین می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوییفت باشد؟


برای آشنایی بیشتر با حوزه بلاکچین می‌توانید مقالات زیر را مطالعه کنید:

فناوری بلاکچین چیست؟

بیت کوین چیست؟

الگوریتم اجماع در بلاکچین

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا