اخبار کوتاه

روسیه از استیبل کوین‌ها برای دور زدن تحریم‌های غرب استفاده می‌کند

کشور روسیه قصد دارد یک پلتفرم پرداخت بین‌المللی ایجاد کند و با استفاده از استیبل‌کوین‌‌ها به مبادله با کشورهای هم پیمان بپردازد. در واقع روسیه به دنبال این موضوع است که در معاملات خود با این کشورها استیبل کوین‌ها را جایگزین فیات های دلار و یورو کند تا بدین ترتیب از تحریم‌های خزانه‌داری امریکا هم در امان باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، الکسی موسیف (Alexey Moiseev) معاون وزیر دارایی روسیه، اعلام کرده است کشور روسیه شروع به ساخت یک پلتفرم پرداخت بین ‌المللی مبتنی بر استیبل کوین کرده است و قصد دارد به وسیله آن همکاری خود با کشورهای دوست را گسترش دهد.

هدف کشور روسیه از ایجاد این پلتفرم جایگزینی استیبل‌کوین‌ها به جای دلار و یورو در حال همکاری با برخی از کشورهای هم پیمان است. به این ترتیب با توسعه این پلتفرم، استیبل‌کوین‌‌ها جایگزین پول فیات خواهند شد تا بدین صورت تحریم‌های اخیر امریکا نیز تا حدی بی‌اثر شود.

گرچه نحوه استفاده و ارایه این استیبل کوین‌ها برای مصرف کنندگان خرده فروشی یا سازمانی و دولتی مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد مردم عادی بازار هدف این استیبل کوین‌ها نخواهند بود.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین بانک مرکزی روسیه قصد دارد استفاده از رمزارزها برای پرداخت‌های بین‌المللی را قانونی کند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا