اخبار بیت کویناخبار عمومی

آیا جام جهانی روسیه دلیلی برای رشد قیمت‌ بیت کوین خواهد بود؟

جام جهانی فوتبال به میزبانی روسیه، در ۱۴ ژوئن با بازی بین روسیه و عربستان شروع خواهد شد. طرفداران بیت کوین فکر می‌کنند با توجه به افت بازار در هفته‌های اخیر، فرصت مناسبی برای رشد و افزایش قیمت بیت کوین وجود خواهد داشت.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

پرداخت‌های دیجیتال در روسیه، در سال‌های اخیر کمی مشکل شده است. با توجه به سیاست‌ها و تحریم های آمریکا، استفاده از مستر کارت و ویزا در روسیه از سال ۲۰۱۴ به سختی انجام می‌شود. با وجود اینکه راه‌های زیادی برای غلبه بر تحریم به کار گرفته شده، در مورد پرداخت های دیجیتال هنوز مشکلات زیادی وجود دارد. سال گذشته ویزا و مسترکارت از سیستم پرداخت داخلی مسدود شد و مرکز فناوری‌های نوین روسیه به دنبال راه جایگزینی برای آن بودند تا بتوانند یک سیستم پرداختی بومی را راه‌اندازی کنند.

با این وضعیت، بسیاری از مردم به بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری رو آورده‌اند تا بتوانند به راحتی هزینه‌های خود را در روسیه پرداخت کنند. البته نکته جالبی در جام جهانی ۲۰۱۴ وجود داشت که با بیت کوین می توانستید شرط بندی های خود را انجام دهید.

روسیه نیز از مدتی پیش موضع بسیار مثبتی نسبت به بیت کوین نشان داد. شهر کالینگراد روسیه که میزبان بسیاری از بازیهاست،اعلام کرد تمام بیشتر هتل‌های این شهر پرداخت به بیت کوین را قبول خواهند کرد. بسیاری از آژانس‌ها و شرکت‌های هواپیمایی نیز اعلام کردند که پرداخت به بیت کوین را می‌پذیرند و همه این اخبار استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را آسان‌تر می‌کند.

استفاده از بیت کوین و خرج کردن آن در پرداخت هزینه‌ها، موضوع مهمی است که مورد بحث و البته انتقاد زیادی قرار دارد. بسیاری معتقدند ارزهای دیجیتال هنوز در دنیای واقعی وجود ندارند و کاربردی در پرداخت‌های  افراد ندارند. این اتفاق می تواند این نگاه را تغییر دهد. تراکنش‌های بیت کوین و کارمزد‌های آن در اواخر سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید و روزانه چیزی حدود ۴۰۰،۰۰۰ تراکنش بیت کوین انجام می‌شد. با افت بازار و قیمت‌ها، این روند سیر نزولی داشت و امسال چیزی حدود ۲۰۰،۰۰۰ تراکنش در روز با کارمزد کمتری انجام می‌شود.

استاد اقتصاد در دانشگاه کوئین کانادا – Thorsten Koeppl-  قبلا گفته بود:

بخش زیادی از ارزش و پتانسیل بیت کوین، استفاده از آن به عنوان یک ابزار پرداخت است. از قبل افراد زیادی بودند که از بیت کوین برای نقل و انتقال بین المللی و خارج از کشور خود استفاده می‌کردند. البته با افزایش مقدار کارمزد، این موضوع کمرنگ تر شد اما همچنان به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم این ارز محسوب می‌شود.  

با وجود این تفاسیر، قطعا جامعه بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، علاوه بر تماشای بازی‌های جام جهانی به دنبال جرقه و رشدی در بازار خواهند بود.

نظر شما چیست؟ آیا جام جهانی می‌تواند قیت‌ ارزهای رمزنگاری‌ شده را تکان دهد؟

منبع
forbes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا