اخبار عمومی

اخراج سم آلتمن از شرکت OpenAI؛ قیمت ورلد کوین بیش از ۱۲٪ سقوط کرد

هیات مدیره شرکت هوش مصنوعی اوپن‌ ای‌آی (OpenAI)، توسعه‌دهنده چت جی پی تی (ChatGPT)، روز جمعه اعلام کرد سم آلتمن (Sam Altman) را از سمت مدیر عاملی و همچنین از هیات مدیره این شرکت اخراج کرده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک و کوین تلگراف، این شرکت در پلتفرم X (توییتر) اعلام کرد:

خروج آقای آلتمن بعد از بررسی‌های اعضای هیات مدیره صورت گرفته است. اعضای هیات مدیره بعد از مشورت با هم به این نتیجه رسیدند که او در ارتباطات و تعاملات خود با هیات مدیره صادق نبود و به آن‌ها اجازه نمی‌داد که مسئولیت‌های خود را انجام دهند. هیات مدیره دیگر به توانایی او برای رهبری اوپن ای‌آی اعتماد ندارد.

قیمت WLD، توکن بومی پروژه ورلد کوین (WorldCoin)، بلافاصله پس از اعلام این خبر ۱۲٪ سقوط کرد.

نمودار روزانه قیمت WLD – منبع: TradingView

در حال حاضر، مدیر ارشد فناوری اوپن‌ ای‌آی یعنی میرا موراتی (Mira Murati) به عنوان مدیرعامل موقت آن منصوب شده تا جانشین دائمی سم آلتمن مشخص شود. اعضای هیئت مدیره اوپن ای‌آی تاکید کرده‌اند:

از کمک‌های فراوان سم در تاسیس و رشد اوپن ای‌آی ممنونیم اما برای پیشرفت این شرکت، انتخاب یک رهبر جدید ضروری است. اوپن‌ ای‌آی برای پیشبرد ماموریت ما ساخته شده: اطمینان از اینکه هوش مصنوعی به نفع تمام بشریت است. هیات مدیره اوپن‌ ای‌آی به تلاش خود برای اجرای این ماموریت ادامه می‌دهد. میرا صلاحیت کامل برای برعهده گرفتن نقش مدیرعامل موقت را دارد. ما به توانایی‌های او برای رهبری اوپن‌ ای‌آی در این دوره انتقال، اطمینان داریم.

علاوه بر این، گرگ براکمن (Greg Brockman) که یکی از بنیان‌گذاران اوپن‌ ای‌آی است، از ریاست هیات مدیره کنار گذاشته شد. او قرار است به عنوان رییس شرکت به کار خود ادامه داده و به موراتی گزارش دهد.

هیات مدیره اوپن‌ ای‌آی از آدام دی‌آنجلو (Adam D’Angelo)، تاشا مک‌کاولی (Tasha McCauley)، هلن تونر (Helen Toner) و ایلیا سوتسکور (Ilya Sutskever) تشکیل شده است. اکثر اعضای هیات مدیره این شرکت مدیران مستقلی هستند که در شرکت اوپن ای‌آی سهام‌دار نیستند.

همچنین، آلتمن بنیانگذار شرکت تولز فور هیومنیتی (Tools for Humanity)، توسعه‌دهنده پروژه کریپتو ورلد کوین (Worldcoin) است. این شرکت هنوز در مورد این خبر اظهار نظری نکرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا