نسل جدید گلکسی نوت 10سامسونگ؛ گوشی مناسب برای دوستداران کریپتو!

غول تکنولوژی دنیا؛ سامسونگ ؛ اعلام کرده است ادیشن جدیدی از سری گوشی های گلکسی نوت ۱۰ خود را روانه بازا خواهد کرد که مجهز به یک اپلیکیشن کیف پول پیش فرض برای ارزهای دیجیتال است و هدف از طرح سازگاری هر چه بیشتر مردم با تکنولوژی بلاکچین عنوان شده است.

طبق مقاله منتشر شده امروز صبح در مجله وال استریت؛ این مدل جدید گلکسی نوت ۱۰ که سری پرچمدار سامسونگ نیز محسوب می شود؛ نسبت به مدل های قبلی تفاوت دارد و با نام KlaytnPhone به بازار عرضه شده است. این اسم نیز از روی شبکه بلاکچینی توسعه یافته توسط غول دیگر کره جنوبی؛ Kakao؛ انتخاب شده است.

این مدل جدید گلکسی که امروز فقط در کره به فروش رسیده است؛ به جهت سخت افزاری تقریبا مشابه گلکسی نوت ۱۰ موجود در بازار است با این تفاوت که دارای اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین و کیف پول ارزهای دیجیتال است. شبکه بلاکچین Klaytn یک کوین با نام Klay دارد که کسانیکه این مدل جدید گوشی را خریداری کردند؛ به عنوان هدیه مقداری از این کوین در کیف پول خود دریافت کردند.

لازم به ذکر است که رابط های کاربری و اپلیکیشن های مربوط به بلاکچین Klaytn  را میتوان از طریق گوگل استور روی تمام گوشی های اندرویدی دیگر نصب کرد اما این سری گوشی سامسونگ انحصارا قادر است تا تراکنش های روی این بلاکچین را در مقیاس کامل پشتیبانی کند.

تلاش سامسونگ برای ترویج ارزهای دیجیتال

این طرح جدید سامسونگ را میتوان یکی دیگر از تلاش های اثربخش این کمپانی در راستای ترویج هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال بین عامه مردم تلقی کرد. مدتی پیش نیز خبری مبنی بر همکاری کمپانی سامسونگ با Ground X منتشر شد که نتیجه این همکاری عرضه همین سری جدید گلکسی و همکاری مستقیم سامسونگ و Kakao برای ارتقای بلاکچین Klaytn  بوده است.

سامسونگ پیش از این اقدام نیز در سری گلکسی S10 خود که در ماه مارچ امسال به بازار عرضه شد؛ یک اپلیکیشن کیف پول برای ارزهای دیجیتال به صورت پیش فرض در سری پرچمدار خود قرار داده بود.

شبکه بلاکچین Klaytn  که ماه ژوئن (تیر ماه) راه اندازی شده و فعالیت خود را شروع کرده است؛ دارای یک کوین با نام Klay است که با وجود گذشت چند ماه از این راه اندازی؛ هنوز به هیچ صرافی برای خرید و فروش لیست نشده است.


منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر