رپورتاژ آگهی

صرافی ارز دیجیتال صرافکس اولین بازار پیش عرضه کریپتو در ایران را راه‌اندازی کرد

صرافی ارز دیجیتال صرافکس اولین بازار پیش‌ از عرضه ارز دیجیتال در ایران را راه‌اندازی کرده است. بازار پیش از عرضه (Pre-market)، نوآوری جدیدی در خدمات صرافی‌های ارز دیجیتال است. صرافی‌های بزرگ دنیا مثل کوکوین و بیت‌گِت برای اولین بار از این امکان رونمایی کردند و حالا صرافی ارز دیجیتال صرافکس به فاصله یک هفته از صرافی‌های روز دنیا، برای اولین بار در ایران این خدمت را به کاربران خود ارائه می‌کند.

بازار پیش از عرضه (Pre-market) چیست؟

بازار پیش از عرضه یا پری‌مارکت، بخشی از صرافی‌های ارز دیجیتال است که کاربران می‌توانند کوین‌ها و توکن‌های محبوب خود را قبل از لیست شدن در صرافی‌ها خرید و فروش کنند.، برای مثال در حال حاضر که تب بازی همستر کامبت در ایران داغ است، شما می‌توانید برای خرید و فروش توکن آن در بازار پیش از عرضه صرافکس اقدام کنید.

بازار پیش از عرضه چطور کار می‌کند؟

نحوه کار بازار پیش از عرضه خیلی ساده است. فرض کنید شما فروشنده توکن همستر هستید؛ برای فروش همستر فقط کافی است وارد بخش بازار پیش از عرضه در صرافکس شوید، تعداد توکن‌هایی را که می‌خواهید به فروش برسانید و قیمت مورد نظر خودتان را وارد و در نهایت هم سفارش فروش را ثبت کنید. در این مرحله کاربرانی که قصد خرید همستر را دارند پیشنهاد فروش شما را در جدول سفارشات می‌بینند و اگر با قیمت شما موافق بودند با زدن یک دکمه معامله خرید از شما را انجام می دهند.

شاید برای شما سوال باشد که وقتی هنوز امکان انتقال توکن همستر کامبت یا هر رمزارز دیگری قبل از لیست شدن نیست، چطور معامله بین دو کاربر انجام می‌شود؟

اگر این سوال برای شما پیش آمده باید بگوییم پاسخ آن ساده است. معاملات خریداران و فروشندگان با قیمت‌های دلخواه خودشان در صرافکس انجام می‌شود ولی تا روزی که فرایند انتقال توکن‌ها در آن رمزارز ممکن نشده، دارایی‌ها در پلتفرم صرافی دست نخورده باقی می‌مانند. وقتی که انتقال توکن امکان‌پذیر شد، فروشندگان در بازه زمانی مشخصی، می‌بایست طبق تعهد داده شده توکن فروخته‌شده (مثلا همستر) را به حساب کاربری خود در صرافکس واریز کنند تا به خریدار انتقال یابد. اگر فروشنده در بازه زمانی (معمولاً یک‌هفته‌ای) توکن فروخته‌شده خود را به صرافکس واریز نکرد، اصل پول خریدار به وی عودت داده می‌شود و علاوه بر آن هم معادل ۵۰ درصد مبلغ کل معامله به عنوان غرامت از فروشنده کسر و به حساب کاربری خریدار واریز می‌شود. پس فروشنده می‌بایست برای ثبت سفارش فروش حداقل ۵۰ درصد از ارزش کل معامله را به صرافکس واریز کند تا بتواند فرایند ثبت سفارش فروش خود را انجام دهد.

ویژگی‌های جذاب بازارهای پیش‌ از عرضه صرافکس:

پیش‌دستی بر بازار: امکان معامله ارزهای دیجیتال قبل از کشف قیمت و لیست شدن در صرافی‌ها.

همگام با صرافی‌های بزرگ دنیا: دسترسی به فرصت‌های معاملاتیِ مشابه صرافی‌های مطرح بین‌المللی، امکانی است که برای کاربران ارزهای دیجیتال در ایران می‌تواند جالب باشد.

اولین بازار پیش از عرضه در ایران: پیش‌بینی می‌شود بازارهای پیش از عرضه به قابلیت بسیار پرطرفداری برای کاربران کریپتو و صرافی‌ها تبدیل شود و نوید این را می‌دهد که در آینده و به‌زودی صرافی‌های دیگری نیز بازار پیش از عرضه خود را راه‌اندازی کنند؛ اما تا لحظه انتشار این متن صرافکس اولین و تنها صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که امکان استفاده از بازارهای پیش از عرضه را به شما ارائه می‌دهد.

صرافکس با ارائه این خدمات نوآورانه، به دنبال توسعه و بهبود تجربه کاربری خود و ارائه بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری به کاربرانش است. برای دسترسی به بازار پیش از عرضه صرافکس می‌توانید از این آدرس وارد آن شوید و سفارش خرید و فروش توکن‌های موردعلاقه خود را قبل از لیست شدن در صرافی‌ها، ثبت و با کاربران دیگر معامله کنید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا