اخبار خارجی

نتیجه پرونده ریپل و SEC؛ رای اولیه به نفع شرکت ریپل است

خبرهای خوبی برای جامعه XRP در راه است؛ زیرا رای اولیه قاضی نتبرن (Judge Netburn) در پرونده ریپل و کمیسیون SEC به نفع این پلتفرم بوده است.

دادگاه پرونده علیه Ripple Labs و کریستین لارسن و برد گارلینگهاوس بنیانگذاران این شرکت، در تاریخ ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) برگزار شد. این پرونده به طور آنلاین بررسی شد و حضار با تماس تلفنی به صحبت پرداختند.

طی جلسه دادگاه، قاضی نتبرن بیان کرد:

شناخت من از XRP این است که نه تنها ارزش یک ارز را دارد، بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد و این کاربردها، آن را از بیت کوین و اتر جدا می‌کند.

شرکت ریپل نیز در پاسخ بیان کرد که بیتکوین و اتر نیز کاربردهای خود را دارند، اما نمی‌توان کاربردهای XRP را انکار کرد. Ripple‌ سپس مثالی از انتقال‌های بین بانکی و بین‌المللی عنوان کرد.

هنوز برای جشن گرفتن زود است

پرونده شرکت ریپل و کمیسیون SEC

علیرغم اظهار نظرات اولیه قاضی در خصوص شناخت از پرونده، بعید است که این موضوع به این زودی پایان یابد. مهلت ارائه پاسخ‌ و اقدامات طرفین پرونده تا تاریخ ۴ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۴ خرداد ۱۴۰۰) تمدید شد.

واکنش بازار

اگرچه این مرحله اولیه پرونده ریپل بوده است، اما بازار واکنش مثبتی به این خبر داشت. کوین XRP تنها کوین بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بود که طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت همراه بوده است.

اتهامات کمیسیون SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اتهاماتی را به Ripple Labs، برد گارلینگهاوس و کریستین لارسن مدیران آن در خصوص فروش بدون مجوز اوراق بهادار نسبت داده است. کمیسیون SEC در تاریخ ۲۲ دسامبر (۲ دی ۹۹) مدعی شده بود که شرکت ریپل از این طریق، مجموعا ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. به علاوه، کریستین لارسن و برد گارلینگهوس نیز ۶۰۰ میلیون دلار از همین طریق سرمایه به دست آورده‌اند. در هر دو مورد، فروش XRP موضوع پرونده بوده است.

اتهامات دیگر

در تاریخ ۸ فوریه ۲۰۲۱ (۲۰ بهمن ۹۹)، بری ساستک (Barry Sostack) یکی از سرمایه‌گذاران شرکت ریپل از این شرکت به دلیل ارائه اسناد نامعتبر شکایت کرده بود. ساستک اصلی ترین شاکی پرونده علیه شرکت ریپل است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز با شکایات مختلفی از جانب سرمایه‌گذاران ریپل مواجه است. این افراد عنوان کرده‌اند که سازمان SEC، محافظت از سرمایه‌گذاران را نقض کرده و اقدامات این کمیسیون منجر به از دست رفتن چندین میلیارد دلار سرمایه شده است؛ زیرا اقدامات این کمیسیون باعث کاهش قیمت XRP و حذف آن از صرافی‌های آمریکا شده است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا