اخبار خارجی

به‌روز رسانی مرج اتریوم در شبکه آزمایشی Sepolia انجام شد

آزمایشات مرج در شبکه‌های آزمایشی بسیار مهم و ضروری است زیرا به توسعه‌دهندگان اتریوم و توسعه‌دهندگان پروژه‌های مستقل امکان می‌دهد تا متوجه شوند که پس از عرضه Merge، انتظار چه چیزی را می‌توانند داشته باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، اتریوم آزمایش یکی مانده به آخر مرج را در شبکه آزمایشی عمومی سپولیا (Sepolia) پایان داده و مسیر را برای انتقال به مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام هموار کرده است.

اگرچه این آزمایش عمدتا به عنوان یک موفقیت در نظر گرفته می‌شود، اما بدون مشکل نیز نبوده است.

آزمایش نهایی Merge برای اجرا بر روی شبکه گوئرلی (Goerli) در چند هفته آتی برنامه‌ریزی شده است تا عرضه رسمی مرج بر بستر شبکه اصلی اتریوم محقق شود.

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano) از آموزش‌دهندگان اتریوم که در تاریخ ۶ جولای میزبان پخش زنده سپولیا در یوتیوب بود تأیید کرده است که انتقال مرج موفقیت‌آمیز بوده است. وی افزود که شبکه آزمایشی در چند روز آتی رصد خواهد شد. 

توییت sassal.eth در خصوص آپدیت مرج
منبع: Twitter

ترنس سائو (Terence Tsao) یکی از توسعه‌دهندگان پروتکل اتریوم نیز گفته است که خود انتقال مرج موفقیت‌آمیز بوده است، اما تقریبا ۲۵ الی ۳۰ درصد تاییدکنندگان پس از آن به دلیل «تنظیمات اشتباه» آفلاین شدند. هرچند در ادامه گفت که این مشکلات جزیی باعث تاخیر در مرج نخواهد شد.

یکی از اعضای موسس جامعه ETHStaker به اسم سوپرفیز (Superphiz) حین پخش زنده هشدار داد که موفقیت اصلی مرج تا چند ساعت یا حتی تا فردا مشخص نخواهد شد. 

توییت terence.eth در خصوص آپدیت مرج
منبع: Twitter

آزمایش نهایی در شبکه آزمایشی گوئرلی انجام خواهد شد. سوپرفیز گفته است که زمانبندی عرضه Merge به بررسی و نظرات آزمایش سپولیا بستگی دارد.

طی این پخش زنده، ویتالیک بوترین تایید کرد که یکی از چالش‌های اصلی در مسیر مرج، حاضر نبودن بسیاری از زیرساخت‌های شخص ثالث در شبکه‌های آزمایشی است. بوترین گفته است:

بنابراین ممکن است مشکلات جزیی نظیر این مورد وجود داشته باشد که در مرج به وجود می‌آیند. موارد جانبی بسیار زیادی وجود دارد که مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند و این موضوع اجتناب‌ناپذیر است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا