اخبار آلتکوین

سود باز معاملات آتی شیبا از ۱۰۰ میلیون دلار گذشت؛ سیگنال هشدار برای بیت کوین؟

بسیاری از تریدرها دوباره شروع به معاملات میم کوین شیبا اینو (SHIB) روی آورده‌اند؛ موضوعی که می‌تواند برای قیمت بیت کوین نگران‌کننده باشد. سود باز یا پول قفل شده در قراردادهای باز آتی شیبا اینو برای اولین بار از ماه فوریه (بهمن ماه) به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است. این اتفاق از لحاظ تاریخی برای بیت کوین نتایج خوبی به دنبال نداشته است.

به نقل از کوین دسک، بر اساس داده‌های کوین گلس (Coinglass) سود باز (Open Interest) معاملات آتی SHIB در صرافی بایننس در این ماه بیش از دو برابر شده و به ۱۰۱.۶۵ میلیون دلار رسیده است که بالاترین میزان از ۵ فوریه (۱۶ بهمن) بوده است. در قراردادهای آتی SHIB، هر قرارداد شامل ۱٬۰۰۰ SHIB است که تا ۲۵ برابر اهرم ( leverage) برای آن مجاز است.

ارزش بازار SHIB تقریبا ۳۲٪ افزایش یافته و به ۶.۵۸ میلیارد دلار رسیده است. دلیل این اتفاق، راه‌اندازی قریب‌الوقوع شبکه لایه ۲ شیباریوم است که خوش‌بینی را به جامعه شیبا تزریق کرده است. مردم امیدوارند راه‌اندازی این شبکه باعث شود SHIB به یک ارز دیجیتال جدی‌تر تبدیل شده و و کمتر شبیه به یک میم کوین باشد.

افزایش سود باز در کنار افزایش ارزش بازار نشان‌دهنده هجوم پول جدید به بازار شیبا است. این سناریو از لحاظ تاریخی نشان‌دهنده ضعف بیت کوین است. در گذشته زمانی که این اتفاق افتاده، بیت کوین چندان خوب عمل نکرده است.

افزایش جریان ورودی به معاملات آتی SHIB در پیک‌های قیمتی بیت کوین
افزایش جریان ورودی به معاملات آتی SHIB در پیک‌های قیمتی بیت کوین؛ منبع: کوین گلس

سود باز SHIB از زمان راه‌اندازی آن حداقل هفت مرتبه به بالای ۱۰۰ میلیون دلار رسیده است. شش جهش قبلی بالاترین قیمت محلی بیت کوین را نشان می‌دهد که پس از آن ریزش اتفاق افتاده است.

افزایش جریان ورودی به معاملات آتی SHIB تاکنون ۶ مرتبه در بالاترین سطح قیمت بیت کوین رخ داده است؛ منبع: کوین گلس

با این حال، عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست و برخی از تحلیلگران انتظار دارند بیت کوین روند صعودی خود را از سر بگیرد.

به طور کلی، روند فعلی همان چیزی است که در بازارهای مالی سنتی مشاهده می‌شود؛ جایی که افزایش قابل توجه در ارزش سهام پر ریسک در مقایسه با گزینه‌های سرمایه‌گذاری با ثبات‌تر اغلب به عنوان سیگنال تغییر جهت بازار تعبیر می‌شود.

جالب اینجاست که وضعیت در فضای ارزهای دیجیتال به موازات همین الگو است. بیت کوین که به عنوان ارز دیجیتال برتر در بازار سرمایه شناخته می‌شود، در این ماه عملکرد ثابتی از خود نشان داده است. علیرغم صعود شیبا که با هیجان و نوسانات قابل توجه همراه است، بیت کوین حرکت حداقلی را نشان داده است و در محدوده ۳۰٬۰۰۰ دلار قرار دارد. این ثبات در رفتار معاملاتی بیت کوین در مقایسه با شور و هیجان SHIB قابل توجه است.

سرمایه‌گذاران و تحلیلگران به دقت این حرکات متضاد را زیر نظر دارند و از آن‌ها به عنوان سرنخ‌هایی برای رمزگشایی احساسات و مسیر بالقوه بازار استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا