اخبار آلتکوین

ایردراپ صرافی غیرمتمرکز دریفت؛ در مورد توکن حاکمیتی DRIFT چه می‌دانیم؟

صرافی غیرمتمرکز دریفت (Drift) که معاملات آتی ارزهای دیجیتال را در شبکه سولانا برای کاربران فراهم می‌کند از راه‌اندازی و ایردراپ توکن حاکمیتی خود با نام DRIFT خبر داد.

به گزارش میهن بلاکچین، عرضه توکن DRIFT مجموعا ۱ میلیارد واحد خواهد بود که ۱۰٪ یا ۱۰۰ میلیون واحد آن از طریق ایردراپ بین ۱۸۰٬۰۰۰ کاربر واجد شرایط توزیع خواهد شد.

به گفته سیندی لیو (Cindy Leow)، یکی از بنیانگذاران صرافی غیرمتمرکز دریفت، تاریخ عرضه این توکن و دریافت ایردراپ در روزهای آتی اعلام خواهد شد. دریفت طی ۳ سال گذشته برای ایردراپ توکن حاکمیتی خود چندین بار اسنپ شات گرفته و تحلیل جامعی از فعالیت کاربران انجام داده است.

راه‌اندازی یک دائوی چند شاخه‌ای

تیم توسعه صرافی غیرمتمرکز دریفت اعلام کرده است پس از راه‌اندازی و ایردراپ توکن حاکمیتی خود، یک دائوی چند شاخه‌ای متشکل از یک Realms DAO برای توسعه عمومی پروتکل، یک شورای امنیتی برای تصمیم‌گیری در رابطه با بروزرسانی‌ها و یک Futarchy DAO برای تامین مالی راه‌اندازی خواهد کرد.

صرافی غیرمتمرکز دریفت در سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از اولین پروژه‌های دیفای در شبکه سولانا راه‌اندازی شد و از آن زمان، حجم معاملات تجمعی آن از ۲۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. بر اساس داده‌های دیفای لاما، در حال حاضر بیش از ۲۵۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال در قراردادهای هوشمند صرافی دریفت قفل شده است.

بر اساس توکنومیک پروژه دریفت، تمام عرضه توکن DRIFT قرار است طی ۵ سال توزیع شود و ۵۳٪ از آن برای جامعه و اکوسیستم، ۲۵٪ برای توسعه پروتکل و ۲۲٪ برای مشارکت‌کنندگان استراتژیک خواهد بود.

به گفته لیو، توکن‌های اختصاص یافته به تیم توسعه این صرافی غیرمتمرکز و سرمایه‌گذاران خطرپذیر یک دوره وستینگ ۲۴ تا ۳۶ ماهه خواهند داشت.

هفته گذشته نیز، صرافی غیرمتمرکز زتا مارکتس (Zeta Markets)، دیگر دکس فعال در شبکه سولانا از راه‌اندازی توکن حاکمیتی خود و ایردراپ ۱۰۰ میلیون واحد آن خبر داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا