اخبار آلتکوین

انتشار جزئیات پروپوزال شبکه سونیک، بلاکچین ارتقا یافته فانتوم؛ رشد قیمت FTM

در اطلاعیه‌ای جدید، بنیاد فانتوم جزئیات بیشتری از شبکه بلاکچین لایه ۱ جدید خود که از طریق پل لایه ۲ به اتریوم متصل می‌شود، منتشر کرده است. پس از انتشار این خبر قیمت فانتوم افزایش یافت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، پس از این ارتقا، شبکه سونیک (Sonic) از تعداد زیادی از کاربران، نقدینگی و پروتکل‌های دیگر بهره خواهد برد.

اتصال سونیک فانتوم به اتریوم

ترکیب این دو فناوری پیشرفته، Sonic Network و Sonic Bridge، سونیک را منحصر به فرد می‌سازد. برای اولین بار، یک اکوسیستم از مزایای کامل یک بلاکچین لایه ۱ برخوردار خواهد شد و در عین حال دسترسی بومی به ETH را نیز فراهم خواهد کرد.

به این ترتیب، شبکه سونیک می‌تواند هزینه کم، مقیاس‌پذیری و سرعت بلاکچین لایه ۱ را با امنیت پل لایه ۲ ادغام کند و دسترسی به ETH بومی و سایر دارایی‌ها را در اتریوم فراهم کند.

فناوری سونیک توسعه زیادی را پشت سر گذاشته است و از زنجیره ارتقا یافته اپرا استفاده می‌کند که باعث شده است بتواند ۲٬۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) را با نهایی‌سازی (Finality) ۱ ثانیه پردازش کند. همچنین سونیک هزینه‌های ذخیرهسازی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. این شبکه به عنوان یک پلتفرم نسل جدید، برای Dappها و جوامع کمک شایانی خواهد بود.

ارتقا از FTM به S

طبق بیانیه مطبوعاتی، پس از راه‌اندازی سونیک‌چین (Sonic Chain)، عرضه S با FTM یکی خواهد بود و روند تبدیل آن‌ها تسهیل خواهد شد. در انتظار نتیجه رای حاکمیتی که روز گذشته آغاز شد، کاربران این فرصت را خواهند داشت تا توکن های FTM خود را به توکن جدید S با نسبت ۱:۱ در طی دوره جنسیس منتقل کنند. با معرفی سونیک‌چین، توسعه‌دهندگان، برنامه‌ها و کاربران در اکوسیستم فانتوم فرصت کافی برای انتقال به این پلتفرم جدید را خواهند داشت. این رای‌گیری حداقل تا ۵ روز دیگر و نهایتا تا ۲۸ روز دیگر پایان خواهد یافت.

در ابتدا، انتظار می‌رود که این فرآیند انتقال دو طرفه باشد و به کاربران اجازه دهد توکن‌های FTM و S را به هم تبدیل کنند. با توجه به اینکه S به طور انحصاری در سونیک و FTM در فانتوم اپرا (Fantom Opera) وجود دارد، پیش‌بینی می‌شود که یک پل برای تسهیل مبادلات دو طرفه ایجاد شود. این رویکرد، مهاجرتی یکپارچه را برای کاربران فعلی شبکه اپرا تضمین می‌کند.

با این حال، پس از پایان دوره انتقال، فقط از FTM به S قابل انجام خواهد بود. این خبر می‌تواند محرکی برای قیمت فانتوم باشد که از گذشته در حال رشد بوده است. با این وجود، در زمان انتشار این مقاله، قیمت فانتوم در حدود ۰.۸۸ دلار در حال معامله است.

نمودار روزانه قیمت فانتوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت فانتوم – منبع: تریدینگ ویو

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا