قیمت فانتوم (Fantom)

$0.32
16,197.64 تومان
Fantom
FTM Rank #62 % 2.69
fantom
تغییرات 1 ساعته %-0.40
تغییرات 24 ساعته %2.69
تغییرات 7 روزه %1.77
تغییرات 30 روزه %28.14
تغییرات 1 ساله %30.54
بیشترین قیمت (تاکنون)
$3.46
در تاریخ 6 آبان 1400 در ساعت 05:19
کمترین قیمت (تاکنون)
$0.00190227
در تاریخ 23 اسفند 1398 در ساعت 02:25
بیشترین قیمت / کمترین قیمت (24 ساعت)
$0.33 / $0.31
  • ارزش کل بازار $900,720,764.00
  • حجم معاملات (24 ساعت) $63,082,959.00
  • عرضه در گردش 2,803,634,835.53 FTM
  • عرضه کل 3,175,000,000.00 FTM

قیمت فانتوم 0.32 دلار است (امروز 11 آذر 1402) که با احتساب قیمت تتر 50,434.50 تومان، با قیمت 16,197.64 تومان در ایران معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه فانتوم 63,082,959.00 دلار است و قیمت فانتوم در 24 ساعت اخیر، 2.69% افزایش داشته است.

فانتوم (Fantom) با نماد اختصاری FTM یک ارز دیجیتال (Digital Currency) یا رمزارز (Cryptocurrency) است که با ارزش بازار حدود 900,720,764.00 دلار در رتبه 62 بازار رمز ارزها قرار دارد.

نمودار تکنیکال قیمت فانتوم

قیمت فانتوم (Fantom) در سایت میهن بلاکچین

فانتوم یکی از شبکه‌های بلاکچینی است که آمده تا جایگزینی برای اتریوم باشد. معضل سه گانه بلاکچین یعنی مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و امنیت مسئله‌ای است که پروژه‌‌های زیادی برای حل آن اقدام کرده‌اند. شبکه فانتوم (Fantom Network) نیز در سال ۲۰۱۹ با همین هدف راه‌اندازی شد و در هسته این شبکه، الگوریتم گواه اثبات سهام (POS) استفاده شده است. فانتوم متن‌باز و بدون نیاز به مجوز است و بنیان‌گذار آن، دکتر آن بیونگ یک (Ahn Byung Ik) دکترای علوم کامپیوتر و رییس انجمن تکنولوژی غذایی کره‌جنوبی است. طراح شبکه فانتوم آندره کرونی (Andre Cronje) است که به‌عنوان توسعه‌دهنده پلتفرم یرن فایننس (Yearn.Finance) شناخته می‌شود و البته در ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ خبر کناره‌گیری آندره کرونی از توسعه دیفای منتشر شد. صفحه قیمت لحظه‌ای فانتوم،‌ محلی برای مشاهده قیمت FTM (توکن شبکه فانتوم) است.

قیمت فانتوم لحظه‌ای

کوین FTM که رمزارز شبکه فانتوم است، به جز شبکه اصلی روی دو شبکه اتریوم و بایننس چین به صورت توکن‌های ERC20 و BEP2 وجود دارد. دقت کنید که آدرس‌های شبکه فانتوم نیز مثل اتریوم با 0x‌ شروع می‌شود، اما با هم تفاوت دارند. عرضه کل این رمزارز ۳,۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰ واحد بوده که تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ۲,۵۴۱,۱۵۲,۷۳۱ FTM در گردش است. قیمت لحظه‌ای FTM در زمان نگارش مقاله حدود ۱.۵۹ دلار است و بالاترین قیمت فانتوم در ۶ آبان ۱۴۰۰ حدودا ۳.۴۶ دلار بوده است. در ادامه مرور مختصری بر تاریخچه قیمت فانتوم خواهیم داشت.

تاریخچه قیمت FTM

همانطور که ذکر شد شبکه فانتوم در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد، اما تاسیس آن در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. اواخر ۲۰۱۹ و سال ۲۰۲۰ برای فانتوم رشد زیادی به همراه نداشت،‌ اما سال ۲۰۲۱ برای این رمزارز بسیار خوب بود و قیمت FTM بیش از ۱۵۰ برابر افزایش پیدا کرد. قیمت سولانا و قیمت آوالانچ که از رقبای فانتوم محسوب می‌شوند نیز در این سال رشد بسیار خوبی داشت.

قیمت فانتوم در سال ۲۰۱۸

توکن FTM‌ تقریبا در دو ماه پایانی این سال ارائه شد و اولین قیمت ثبت شده برای آن ۲ سنت است. پس از مدتی نوسان در محدوده ۲ تا ۲.۵ سنت، از نیمه نوامبر روند قیمت فانتوم نزولی شد. پایین‌ترین قیمت FTM در سال ۲۰۱۸ مربوط به روزهای پایانی سال و حدود ۰.۰۰۴۹ دلار است.

قیمت فانتوم در سال ۲۰۱۹

در این سال یکی از مهم‌ترین اتفاقات برای فانتوم، یعنی راه‌اندازی شبکه اصلی آن در ماه دسامبر رخ داد. ماه اول سال تغییرات زیادی در قیمت فانتوم ایجاد نشد، هرچند روند همچنان نزولی بود. از اواخر ژانویه کاهش قیمت شیب بیشتری پیدا کرد و در اواسط فوریه قیمت FTM به ۰.۰۰۳۲ دلار رسید. با عبور از این مقطع می‌توان گفت روند قیمت عوض شد و یک ماه بعد، با بیش از ۳۰۰ درصد افزایش شاهد قیمت ۰.۰۱۳ دلاری بودیم. پس از مدتی نوسان در بازه ۱ تا ۲ سنت،‌ در نیمه سال قیمت فانتوم به ۰.۰۳۲ دلار رسید و بار دیگر روند نزولی شروع شد؛ طوری که سال ۲۰۱۹ با قیمت ۰.۰۱۱ دلاری برای فانتوم به پایان رسید.

قیمت FTM در سال ۲۰۲۰

با وجود راه‌افتادن شبکه اصلی،‌ تحولات مثبتی را در قیمت فانتوم شاهد نبودیم و حتی در ۱۳ مارچ،‌ در ۲۴ ساعت قیمت نزدیک به ۶۰ درصد کاهش یافته و به ۰.۰۰۲۶ دلار رسید. در فصل دوم سال پس از مدتی نوسان در محدوده ۰.۰۰۳ تا ۰.۰۰۶ دلار، در ۲ روز اول ماه جولای قیمت FTM رشد ۱۰۰ درصدی را تجربه کرد. فصل سوم سال روند صعودی قیمت تا ۵.۵ سنت هم ادامه داشت، اما باز هم فانتوم مسیر نزولی را در پیش گرفت و سال ۲۰۲۰ را با قیمت ۰.۰۱۶۶ دلار به پایان رساند.

قیمت FTM در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ برای دنیای بلاکچین و کریپتوکارنسی بسیار خوب بود و قیمت ارزهای دیجیتال افزایش چشم‌گیری پیدا کرد؛ فانتوم نیز در این سال عملکرد بسیار خوبی داشت. سرمایه قفل شده روی این شبکه به شدت افزایش پیدا کرده و برنامه استخراج نقدینگی و مشوق‌های این شبکه،‌ کاربران زیادی را جذب کرد. در ۲۴ سپتامبر بازار معاملات NFT در شبکه فانتوم یعنی آرتیون راه‌اندازی شد. یک ماه و ۶ روز از سال ۲۰۲۱، برای ۱۰ برابر شدن قیمت فانتوم کافی بود. ۲۵ فوریه قیمت ۴ برابر دیگر رشد پیدا کرده بود و به ۶۵ سنت رسید. در ادامه تا اواخر مارچ نیمی از ارزش فانتوم کاسته شد، اما بار دیگر افزایش قیمت برای فانتوم رخ داد و در ۱۰ ژوئن فانتوم ۹۲ سنتی هم ثبت شد. ۱۵ روز بعد تا ۲۵ سنت قیمت FTM کاهش پیدا کرد و در اواسط جولای حتی به ۱۶ سنت هم رسید.

از همین نقطه جهش قیمت فانتوم دوباره شروع شد و در سپتامبر برای اولین بار به ۱ دلار رسید. با ادامه روند و نوسانات شدید، در ماه اکتبر فانتوم، قیمت ۳.۴۶ دلار را نیز تجربه کرد و بار دیگر در بازه یک ماهه ۵۰ درصد کاهش یافت. نهایتا سال ۲۰۲۱ برای فانتوم با قیمت ۲.۱۱ دلار به پایان رسید.

قیمت فانتوم در سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۲ تا زمان نگارش این مقاله برای رمزارزها چندان خوب پیش نرفته است و پس از سالی سبز،‌ وضعیت نزولی در بازار حکمفرما شد. فانتوم اوایل سال را خوب شروع کرد و بار دیگر به محدوده بالای ۳ دلار رسید، اما از اواسط ژانویه روند نزولی گریبان این ارز دیجیتال را هم گرفت و قیمت فانتوم با نزدیک به ۷۰ درصد ریزش، به نزدیکی ۱ دلار رسید. از اواسط مارچ روند قیمت مثبت شده و در ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ قیمت FTM به ۱.۵۹ دلار رسیده است.

مشاهده ادامه مطلب بستن

سوالات متداول (FAQ)

قیمت فانتوم تحت تاثیر چه عواملی است؟

عوامل متعددی می‌تواند قیمت FTM را تحت تاثیر بگذارد که تعدادی از آن‌ها عبارتند از به‌روز رسانی‌های این شبکه، قابلیت‌های آن،‌ پذیرش بیشتر از سوی مردم و توسعه‌دهنده‌ها و غیره.

چطور قیمت فانتوم به تومان را محاسبه کنیم؟

برای محاسبه قیمت فانتوم به تومان،‌ باید قیمت دلاری آن را در قیمت تتر ضرب کنیم. روش راحت‌تر استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال میهن بلاکچین است که به شما کمک می‌کند تا قیمت لحظه‌ای فانتوم را محاسبه کنید.

آیا قیمت بیت کوین روی قیمت ارز دیجیتال فانتوم اثرگذار است؟

بیت کوین سلطه زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال دارد و تغییرات قیمتی آن، کل بازار از جمله قیمت FTM را نیز دچار نوسان می‌کند.

 

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا