اخبار خارجی

پیشرفتی در تراکنش‌های فضایی بیت کوین؛ اولین تراکنش چندامضایی از فضا انجام شد

شرکت بریتانیایی SpaceChain با ایده‌های فرازمینی، با سخت افزار تراکنش چندامضایی خود که در مدار زمین قرار دارد و هر ۹۰ دقیقه یکبار دور زمین می‌چرخد توانست انتقال بیت کوین انجام دهد.

این شرکت غیرمتمرکز فاش کرد که سخت افزار موجود در ایستگاه بین‌المللی فضایی (ISS) آن‌ها توسط مدیر ارشد فناوری خود یعنی جف گارزیک در ۲۵ ژوئن انتقال ۰.۰۰۹۹ بیت کوین (که در آن زمان ۹۲ دلار ارزش داشت) را با موفقیت ثبت کرده است.

این سخت افزار که توسط شرکت GomSpace توسعه داده شده و در ۲۵ ژوئن در ایستگاه بین‌المللی فضایی نصب شده، یک کلید خصوصی در اختیار دارد که برای تایید تراکنش‌های بلاکچین از طریق تکنیک چندامضایی مورد نیاز است.

اطلاعات فقط از طریق لینک‌های رمزگذاری شده که در ایستگاه زمین ایجاد شده اند به ISS دسترسی می‌یابند. SpaceChain گفته است این موضوع باعث افزایش امنیت و انسجام انجام تراکنش می‌شود.

نمایندگان این شرکت به صورت مستقیم به سوال Coindesk در مورد علت تاخیر دوماهه در انتشار خبر آغاز تراکنش‌ها در ۲۶ ژوئن، جوابی ارائه نکردند.

اگر چه سخت افزار ایستگاه بین‌المللی فضایی نمی‌تواند با دیگر فضاپیماها ارتباط برقرار کند، اما شرکت SpaceChain امیدوار است که زیرساخت بلاکچینی غیرمتمرکز قدرتمندی را بسازد و آن را راه اندازی کند تا امکان ایجاد این ارتباط نیز وجود داشته باشد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا