اخبار بیت کویناخبار عمومی

اسکوئر نام خود را به Block تغییر داد؛ آیا تمرکز جک دورسی بر رمز ارزها افزایش می‌یابد؟

پس از تغییر نام فیسبوک به متا، اسکوئر (Square) نیز پا جای پای این شبکه اجتماعی گذاشته و برند تجاری خود را به بلاک (Block) تغییر داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، شرکت اسکوئر ساعاتی پیش اعلام کرد که نام شرکت خود را تغییر می‌دهد تا بتواند «برند اسکوئر» را به بخش فروش خود منتقل کند. بخش فروش اسکوئر اکوسیستمی یکپارچه از راه‌حل‌ها و نرم‌افزارهای تجاری است و برای فروشندگان خدمات بانکی فراهم می‌نماید. علاوه بر این، این تغییر نام اسکوئر را از واحدهای دیگر خود متمایز می‌کند.

توییت اسکوئر در رابطه با تغییر نام برند تجاری این شرکت
توییت اسکوئر در رابطه با تغییر نام برند تجاری این شرکت

تغییر نام اسکوئر به بلاک در حالی صورت می‌گیرد که فیسبوک، در اواخر اکتبر برند تجاری خود را به متا تغییر داد. علاوه بر این، این تغییر نام تنها چند روز پس از استعفای جک دورسی از توییتر انجام شده است.

اسکوئر (بلاک) در اطلاعیه‌ای با اشاره به فناوری بلاکچین نوشت:

بلاک به بلوک‌های محله‌ای که فروشندگان خود را در آن پیدا می‌کنیم، یک بلاکچین، مهمانی‌های پر از موسیقی، موانعی که باید بر آنها غلبه کنیم، بخشی از کد، بلوک‌های ساختمانی و البته مکعب‌های تنگستن اشاره دارد.

نام بخش «کریپتو اسکوئر» نیز تغییر خواهد کرد

در ادامه این اطلاعیه، اسکوئر اعلام کرد که با تغییر نام برند اصلی این شرکت، نام بخش کریپتویی آن که اکنون با برند Square Crypto فعالیت می‌کند نیز تغییر خواهد کرد و از این پس Spiral نامیده خواهد شد.

اسکوئر در این رابطه اظهار داشت:

این تغییر نام تجاری نشان‌دهنده تمرکز این بخش بر بیت کوین است چراکه مانند یک مارپیچ از یک نقطه به رشد خود ادامه می‌دهد و فضای بیشتر و بیشتری را در برمی‌گیرد تا زمانی که همه‌چیز را لمس کند.

جک دورسی، مدیرعامل پیشین توییتر نیز به این تغییر نام واکنش نشان داد و گفت:

بلاک نام جدیدی است اما هدف ما برای توانمندسازی اقتصادی همچنان باقی است. مهم نیست که چگونه رشد و یا تغییر کنیم. به ساخت ابزارهایی برای کمک گسترش دسترسی به اقتصاد ادامه خواهیم داد.

انتظار می‌رود فرآیند تغییر نام اسکوئر از Square, Inc به Block, Inc تا ۱۰ دسامبر یا حوالی آن تاریخ به طور کامل انجام شود.

اسکوئر بر کریپتو تمرکز خواهد کرد

اوایل سال جاری و در ماه ژوئن، دورسی خاطرنشان کرد که حاضر است به خاطر بیت کوین، هر یک از شرکت‌های توییتر و اسکوئر را ترک کند. وی در آن زمان گفت:

من اگر در اسکوئر یا توییتر نبودم، روی بیت کوین کار می‌کردم. اگر بیش از توییتر و اسکوئر به کمک نیاز داشت، آنها را برای بیت کوین رها می‌کردم. اما من معتقدم که هر دو شرکت باید نقشی ایفا کنند.

خبر تغییر نام اسکوئر به بلاک تنها چند روز پس از استعفای دورسی از توییتر منتشر شده است. اگرچه دورسی صراحتا نگفته که برای تمرکز بر اسکوئر، توییتر را رها کرده است، اظهارات ماه ژوئن وی نشان می‌دهد که وی تصمیم گرفته تا بر این حوزه متمرکز شود.

شرکت اسکوئر کار خود را به عنوان یک تسهیل‌کننده پرداختی سنتی آغاز به کار کرد اما فعالیت آنها به شکل گسترده‌ای به سمت بیت کوین تغییر جهت داد و در گزارش نوامبر سال جاری، از افزایش ۱۱ درصدی درآمد بیت کوین نسبت به سال گذشته و همچنین سود ۲۹ درصدی آنها در بیت کوین خبر داد.

این شرکت با رهبری جک دورسی سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه رمز ارزها انجام داده و در حال حاضر، بیش از ۸۰۰۰ واحد بیت کوین با ارزش ۴۵۹ میلیون دلار در اختیار دارد.

منبع
cryptopotatocryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا