اخبار خارجی

توسعه‌دهندگان توکن بازی مرکب (SQUID) پروژه را از دسترس خارج کردند

توکن بازی مرکب (SQUID) که علیرغم هشدارهای متعدد مبنی بر کلاهبرداری بودن پروژه، رشد قیمت کم‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به ۲۸۰۰ دلار رسیده بود، هم‌اکنون با قیمتی کمتر از یک سنت معامله می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، تنها دقایقی پس از آن که شبکه اجتماعی توییتر حساب رسمی این پروژه را «مشکوک» تشخیص داد، قیمت توکن بازی مرکب سقوطی ۹۹.۹۹٪ را تجربه کرد. در زمان نگارش این مطلب قیمت این توکن بنا بر اطلاعات سایت کوین‌مارکت‌کپ ۰.۰۰۲ دلار است و میزان معاملات بیست و چهار ساعت اخیر آن نزدیک به ۱۵ میلیون دلار است. ارزش بازار این توکن پس از سقوط سهمگین امروز به دو میلیون دلار افت کرده است.

حساب کاربری مرتبط با

این سقوط قیمت به فاصله اندکی پس از این رخ داد که توییتر حساب‌های مرتبط با این پروژه از جمله حساب رسمی این توکن را که بیش از ۷۰ هزار دنبال‌کننده داشت، ‌مشکوک خواند و آن‌ها را محدود کرد. توسعه‌دهندگان بازی مرکب پس از این اتفاق اقدام به باز کردن حساب‌های دیگری کردند که متعاقبا بسته شدند.

نمودار قیمت توکن بازی مرکب (SQUID)

جامعه کریپتوکارنسی پیش‌تر در خصوص مشکوک بودن این توکن اخطار داده بود؛ بابی آنگ، هم‌بنیان‌گذار سایت کوین گکو در روز جمعه این توکن را «احتمالا یک کلاهبرداری» خوانده بود و اشاره کرده بود که این پروژه موارد لازم برای لیست شدن در این سایت را ندارد. در آن زمان این توکن با قیمتی در حدود ۵ دلار معامله می‌شد.

هشدارهای فراوان مانع رالی صعودی قیمت این توکن نشد و این توکن در روز دوشنبه به ۹۰ دلار رسید و تنها در عرض چند دقیقه به عدد شگفت‌انگیز ۲۸۰۰ دلار رسید.

برخی از بزرگترین رسانه‌های حوزه ارزهای دیجیتال همچون CNBC تاکید کرده بودند که این توکن از راهکارهایی برای جلوگیری از خالی کردن یا فروش یکباره توکن (Anti-dumping) استفاده می‌کند بی آنکه به احتمال کلاهبرداری بودن آن دقت نمایند.

توسعه‌دهندگان این بازی به درخواست‌های سایت کوین تلگراف برای مصاحبه پاسخ ندادند. همچنین مسئولین صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ که یکی از تنها بازارهای معامله این توکن بود نیز به درخواست روز جمعه این سایت مبنی برای اعلام نظر پاسخ نداد.

پیام توسعه‌دهندگان توکن بازی مرکب

علاوه بر این حساب کاربری این پروژه در سایت مدیوم نیز توسط سازندگان حذف شد و سایت رسمی این پروژه نیز از دسترس خارج شد. توسعه‌دهندگان در پیامی که در حساب تلگرام این بازی منتشر کردند اعلام کردند که این پروژه را ترک کرده‌اند و چنین گفتند:

شخصی این روزها در تلاش است تا پروژه ما را هک کند. نه تنها حساب توییتر @GoGOSquidGame، بلکه قرارداد هوشمندمان را. در صدد آن هستیم تا از آن محافظت کنیم اما قیمت همچنان غیرعادی است. توسعه‌دهندگان بازی مرکب قصد ادامه پروژه را ندارند چرا که ما از کلاهبرداران ناراحت هستیم و از اضطراب تحت فشار هستیم. مجبوریم تا تمامی محدودیت‌ها و قوانین انتقال توکن بازی مرکب را حذف نماییم. بازی مرکب وارد مرحله جدیدی از استقلال زیر نظر جامعه کاربری خواهد شد.
به خاطر هر گونه مشکلی که برای شما پیش آمد، عذرخواهی می‌کنیم. اگر هر شروع مشکوکی دیدید، به آن توجه نکنید. متشکرم!

‌اگر متن پیام بالا شیوا و روان نیست، به خاطر پایبندی به ترجمه است. به نظر می‌ٰسد که نگارنده این پیام تسلط بالایی به زبان انگلیسی نداشته باشد.

این توکن تنها توکنی نیست که از سریال معروف بازی مرکب الهام گرفته است، دیگر توکن‌های مرتبط همچون squid game protocol، squidgametoken، squidanomics و international squid games نیز در طول شبانه‌روز اخیر افت شدید قیمت را تجربه کردند.

منبع
cointelegrapghcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا